Płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe: 5 zalet

Płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe: 5 zalet, dzięki którym zechcesz, aby zagościło w Twoim mieszkaniu

Jak uzyskać właściwą temperaturę w pomieszczeniach, jednocześnie łącząc wygodę z realnymi oszczędnościami na rachunkach za ogrzewanie? Czy takie rozwiązanie wymaga skomplikowanych i drogich w utrzymaniu instalacji? A może zupełnie odwrotnie – jest proste, efektywne i uzasadnione ekonomicznie?

Z dalszej części tego artykułu dowiesz się więcej na temat funkcjonowania tego typu ogrzewania. Poznasz także aż 5 kluczowych czynników podkreślających korzyści, jakie odniesiesz, jeśli znajdzie się w Twoim mieszkaniu

Underfloor Heating Floor Cut out

Czym jest i jak działa ogrzewanie podłogowe?

    Płaszczyznowe ogrzewanie umieszczone w podłodze zaliczane jest do nowoczesnych źródeł ciepła, które charakteryzują się ekonomicznością oraz wygodą codziennego użytkowania.

    Zasada działania tego typu rozwiązań opiera się na instalacjach zbudowanych z wielowarstwowych rur – umieszczonych równomiernie tuż pod całą powierzchnią podłogi. Właściwie dobrane oraz profesjonalnie zamontowane umożliwiają wydajne ogrzewanie pomieszczeń - przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów oraz znacznym podnoszeniu komfortu życia wszystkich domowników.

Poznaj 5 głównych zalet, z jakimi wiąże się wybór płaszczyznowego ogrzewania podłogowego - jako głównego źródła ciepła w mieszkaniu.

1. Niższe koszty: takie ogrzewanie minimalizuje comiesięczne rachunki

W przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów, ogrzewanie płaszczyznowe charakteryzuje się znacznie większą powierzchnią grzewczą (rozciągającą się na wszystkie wybrane pomieszczenia). Taka forma sprawia, że mogą być zasilane znacznie niższą temperaturą (w praktyce mieszczącą się zazwyczaj w granicach od 25 do 35 stopni Celsjusza).

Wspomniana charakterystyka pracy sprawia, że płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe jest bardzo ekonomiczne, co znajduje swoje odzwierciedlenie w niższych rachunkach za prąd, gaz lub inny surowiec wykorzystywany do zasilania wybranej instalacji.

2. Doskonałe parametry użytkowe: ogrzewanie w podłodze poprawia tzw. komfort cieplny

Wspomniany już - stosunkowo niski poziom temperatury - przekłada się także na pozytywne odczucia związane z codziennym użytkowaniem takiej instalacji. Mianowicie, potocznie zwana “podłogówka” nie wpływa na intensywną konwekcję powietrza, co z kolei skutkuje tym, iż w pomieszczeniach panuje przyjemna temperatura (bez uczucia duszności czy gorąca). Dodatkowo, nie dochodzi do niepożądanego zjawiska tzw. unoszenia się kurzu.

3. Wszechstronność: ogrzewanie podłogowe nadaje się do każdego pomieszczenia

Istotnym czynnikiem przemawiającym na korzyści tego rodzaju instalacji jest również jej elastyczność. Płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe nadaje się praktycznie do każdego rodzaju pomieszczeń - zarówno:

  • Mieszkalnych takich, jak salon, sypialnia, kuchnia i łazienka.
  • Firmowych takich, jak: biura, sale konferencyjne, bufety itp.

4. Więcej cennej przestrzeni: podłogówka pozwala na swobodną aranżację wnętrz

Ponadto, z uwagi na fakt, iż zdecydowana większość instalacji jest umieszczona w niewidocznym miejscu (pod podłogą) - taki typ ogrzewania to również ukłon w stronę fanów designu.

Brak kaloryferów daje bowiem znacznie więcej możliwości aranżacyjnych, dzięki którym wybrane pomieszczenia mogą zyskać zupełnie nowy wymiar stylu.

5. Trwałość i wygoda użytkowania: instalacja ogrzewania podłogowego to rozwiązanie na lata

Ostatnim, choć równie ważnym aspektem przemawiającym na korzyści instalacji płaszczyznowego ogrzewania podłogowego jest ich niezawodność. Dobrze dobrane komponenty (czyli takie wykonane przy użyciu właściwej technologii i z trwałych oraz niezawodnych materiałów) istotnie wydłużają żywotność całego systemu służącego ogrzewaniu domu lub mieszkania.

Szukasz komponentów, które pozwolą Ci stworzyć taką niezawodną instalację “od A do Z”?

W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z produktami Pipelife. Na Twoją uwagę zasługują zwłaszcza wszechstronne systemy ciepłej i zimnej wody Radopress, które sprawdzą nie tylko mieszkaniu, a w szczególności - instalacje ogrzewania podłogowego Floortherm, które zostały stworzone z myślą o montażu właśnie w pomieszczeniach mieszkalnych.

radopress

Doradztwo Techniczne i Projektowe

Punkty Sprzedaży