Ogrzewanie Podłogowe dla Przemysłu

Ogrzewanie podłogowe dla przemysłu: 3 korzyści dla Twojej firmy

W jaki sposób połączyć komfort cieplny, niezawodność i energooszczędność, jednocześnie zapewniając swojej firmie idealne warunki i przestrzeń do wydajnej pracy? Jeżeli podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, zadajesz sobie to pytanie – ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje.

W jego treści opowiemy Ci o ogrzewaniu podłogowym dla przemysłu. Jak działa? Czym różni się od tradycyjnego? A przede wszystkim, na jakie korzyści może liczyć Twoje przedsiębiorstwo, jeśli zdecydujesz się na inwestycję w tego rodzaju rozwiązanie. Chcesz wiedzieć? Zatem zapraszamy do lektury!

Shot of two warehouse workers talking together over a clipboard inside of a large warehouse

Ogrzewanie podłogowe - definicja i zasada działania

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ ogrzewania opiera się na zastosowaniu instalacji umieszczonej bezpośrednio w podłodze (pod posadzką lub innym rodzajem podłoża). Jego działanie polega na równomiernym ułożeniu specjalistycznych i wielowarstwowych rur, które przekazują ciepło do góry - tym samym ogrzewając wybrane pomieszczenia.

Nie tylko do mieszkań i domów. Gdzie jeszcze sprawdza się ogrzewanie podłogowe?

Przez wiele lat mogliśmy się przyzwyczaić, że tego rodzaju sposób ogrzewania jest dedykowany głównie pomieszczeniom mieszkalnym. Obecnie, takie podejście jest stosowane również w celu ogrzewania obiektów przemysłowych, w tym, chociażby: magazynów oraz hal produkcyjnych.

Zasadniczą różnicę pomiędzy montażem instalacji ogrzewania podłogowego w domu a w firmie stanowi sposób wykonania podłoża, pod którym znajdzie się system rur. O ile w przypadku budynków mieszkalnych wystarczy zastosowanie zbrojenia rozproszonego, o tyle w przypadku przemysłu niezbędne jest użycie specjalistycznego betonu oraz profesjonalnego zbrojenia.

Jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa oraz przyszłej użyteczności. W końcu powierzchnia obiektów wykorzystywanych w celach komercyjnych jest narażona na zdecydowanie większe ciężary, a co za tym idzie - także dużo większe przeciążenia.

Ogrzewanie podłogi w magazynach i halach przemysłowych. Dlaczego warto?

Poza niewielką wadą, jaką stanowi konieczność zastosowania odpowiedniego podłoża, ogrzewanie podłogowe przeznaczone do przemysłu niesie za sobą szereg bardzo konkretnych zalet. Do najważniejszych z nich z pewnością możemy zaliczyć takie, jak:

1.     Ograniczenie kosztów, konserwacji i serwisu ogrzewania

Dobrze zaplanowane oraz wdrożone ogrzewanie podłogowe pozwala na stałe i równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki temu zapewnia nie tylko wysoki komfort, ale przede wszystkim – pozawala zminimalizować ponoszone z tego tytułu koszty. W zależności od powierzchni - średnie miesięcznie oszczędności mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że przemysłowe ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się zdecydowanie niższym poziomem awaryjności. Mówiąc wprost: raz wykonana inwestycja potrafi pracować przez wiele długich lat.

2.     Mniejsze ryzyko uszkodzenia

W przypadku takiego sposobu ogrzewania, wszystkie elementy są umieszczone bezpośrednio pod podłogą. To oznacza, że sama instalacja nie jest narażona na bezpośredni kontakt z ludźmi, maszynami oraz pojazdami. Co za tym idzie – nie ma bezpośredniego zagrożenia, że zostanie uszkodzona, chociażby podczas codziennej pracy zakładu czy magazynu.

3.     Więcej powierzchni do pracy

Wspomniany powyżej aspekt przyczyniają się również do lepszego wykorzystania miejsca na halach czy w magazynach. Brak kaloryferów oraz innych, widocznych części instalacji grzewczej sprawia, że taka przestrzeń staje się jeszcze bardziej ustawna i ekonomiczna. Pozwala na swobodniejszą pracę, a co równie ważne - umożliwia pomieszczenie kolejnych elementów (towarów, maszyn, urządzeń itp.).

Czy to wszystkie zalety ogrzewania podłogowego stosowanego w przemyśle?

Kolejnym czynnikiem, który mogą docenić zwłaszcza firmy zajmujące się szeroko pojętą produkcją - jest ekologia. Mianowicie, dobrze dobrana instalacja umożliwia korzystanie z odnawialnych źródeł ciepła - np. wytwarzanego przez pracujące wewnątrz budynków piece, maszyny oraz całe linie produkcyjne.

W ten sposób przyczynia się do aktywnej ochrony środowiska, a dodatkowo - może generować spore oszczędności finansowe.

Szukasz produktów, dzięki którym wprowadzisz do swojej firmy niezawodne i oszczędne ogrzewanie podłogowe dla przemysłu?

Już teraz zapoznaj się z dedykowanymi produktami marki Pipelife. Jednym z rozwiązań, które może Cię zainteresować, jest komfortowe ogrzewanie podłogowe.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy ekspertów, którzy przeanalizują Twoje wymagania i na tej podstawie przedstawią gotowe rekomendacje - skontaktuj się z nami.

Doradztwo Techniczne i Projektowe

Punkty Sprzedaży