System rur ciśnieniowych z PVC

System rur z PVC

Rury wodociągowe i kształtki produkowane są z nieplastyfikowanego polichlorku winylu PVC-U w kolorze szarym. Wyroby te spełniają najwyższe parametry jakościowe, montażowe i użytkowe.

Firma Pipelife posiada jako jedyny na rynku europejskim, opatentowany system uszczelniający Power-Lock. System ten zapewnia wyjątkową szczelność i trwałość połączenia, łatwość montażu, a także niezawodność eksploatacji.

Materiał

PVC-U

Średnice Od DN 90 do 225 mm
Klasy ciśnienia Od PN6 do PN20
Sposób łączenia

Kielich z jednej i bosy koniec z drugiej strony. Nie wymaga uszczelniania.

Zalety

 • bardzo wysoka jakość wykonania rur i kształtek
 • około dwukrotnie mniejsze siły wymagane przy montażu (w stosunku do uszczelek tradycyjnych)
 • sam montaż przebiega w 100% bezawaryjnie (uszczelka montowana na stałe w kielichu rury, nie ma możliwości podwinięcia się)
 • 100% szczelność takiej uszczelki znacznie przewyższa rozwiązania tradycyjne
 • nigdy nie występuje konieczność demontażu połączeń ze względu na wadliwe wykonanie

Uszczelka Power-Lock

 • Systemy wodociągowe Pipelife z PVC produkowane są podczas w pełni zautomatyzowanego procesu produkcyjnego, w którym uszczelka Power-Lock jest montowana na stale w kielichu, gwarantując wysoką szczelność systemu. Uszczelka Power-Lock składa się z dwóch elementów:
 • pierścień uszczelniający wykonany z elastomeru EPDM o twardości 50 ą 5 IRHD (w kolorze czarnym),
 • pierścień mocujący, wykonany z PP wzmocnionego włóknem szklanym (w kolorze żółtym). Oba tworzywa są o wysokiej jakości, nie korodują, są odporne na działanie agresywnych warunków gruntowych.
 • Dzięki fabrycznemu zintegrowaniu uszczelki Power-Lock z rurą nie występuje problem zanieczyszczenia rur podczas montażu. Uszczelka została tak zaprojektowana, aby wytrzymać zmiany ciśnienia występujące wewnątrz rury podczas pracy systemu wodociągowego.

  Pod wpływem podciśnienia pierścień uszczelniający dociskany jest również do kielicha i rury, rozszerza się promieniście i uszczelnia skutecznie zarówno kielich, jak i koniec rury.

  Pod wpływem nadciśnienia pierścień uszczelniający dociskany jest do kielicha i rury powodując jeszcze większą skuteczność uszczelki - przy wzroście ciśnienia zwiększa się siła uszczelniająca.

Zobacz nasze produkty w katalogu internetowym

PVC pressure categorie

SYSTEM CIŚNIENIOWY Z PVC

Rury wodociągowe i kształtki produkowane są z nieplastyfikowanego polichlorku winylu PVC-U w kolorze szarym. Wyroby te spełniają najwyższe parametry jakościowe, montażowe i użytkowe. Firma Pipelife posiada jako jedyny na rynku europejskim, opatentowany system uszczelniający Power-Lock. System ten zapewnia wyjątkową szczelność i trwałość połączenia, łatwość montażu, a także niezawodność eksploatacji.

Punkty Sprzedaży