Green-Wall-at-Pipelife-Poland

PIPELIFE POLSKA

O nas

Pipelife Polska S.A. powstała w 1996 roku i uruchomiła swoje biuro w Warszawie. Pierwszą fabrykę otworzyła w Strzałkowie k/Radomia. Poważną inwestycją była tam budowa nowoczesnej hali. Po dwóch latach produkcja w Strzałkowie zapewniła firmie Pipelife 5% udział w polskim rynku dostawców instalacji.

W celu zwiększenia tego udziału oraz możliwości rozwoju firma Pipelife zakupiła w 1999 roku MABO - norweski koncern produkujący rury z tworzyw sztucznych. W Polsce reprezentowała go firma MABO TURLEN posiadająca niemal 10% udział w rynku. Jej siedziba i fabryka mieściła się w Kartoszynie - niedaleko Trójmiasta, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Żarnowiec. Dziś do Pipelife Polska należą już obie wymienione fabryki.

Siedziba Zarządu mieści się w Kartoszynie. Firma posiada ciągle rozbudowującą się sieć dystrybucji. Ma ona na celu przybliżenie produktów ostatecznemu Odbiorcy. Pipelife eksportuje swoje wyroby do Niemiec, Czech, Węgier Skandynawii, krajów bałtyckich oraz na rynki wschodnie. Pipelife Polska jest jednym z największych krajowych producentów i dostawców kompletnych systemów rurowych z polipropylenu, polietylenu oraz polichlorku winylu.

Fabryka w Kartoszynie
© Fabryka w Kartoszynie

Holding Pipelife

Firma Pipelife, zajmująca się produkcją systemów rurowych z tworzyw sztucznych jest jednym z 3 największych europejskich producentów w swojej branży. Należy do międzynarodowego holdingu utworzonego przez austriacki koncern Wienerberger.

Wienerberger jest liderem na rynku materiałów budowlanych od 1819 roku z siedzibą w Wiedniu. 

Dziś Pipelife to 25 fabryk rozsianych w wielu krajach całej Europy a także w Stanach Zjednoczonych. Wielkość i międzynarodowa działalność grupy Pipelife stanowią gwarancję niezawodności i trwałości.

Strzalkow-plant
© Fabryka w Strzałkowie

Odzwonimy

test
Skontaktujemy się z Tobą przez telefon
Usługa poczty elektronicznej
Skontaktujemy się z Tobą przez e-mail

Punkty Sprzedaży