Rury stalowe do centralnego ogrzewania. Dlaczego warto?

Rury stalowe do centralnego ogrzewania. Dlaczego warto zainteresować się tą technologią?

Optymalizacja kosztów, procesów produkcji, jak i samych prac montażowych. Mogłoby się wydawać, że te, jak i wiele innych czynników sprawia, że instalacje z tworzywa sztucznego cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż ich stalowe odpowiedniki. Mimo wszystko wielu inwestorów nadal decyduje się, aby w ich obiektach gościły solidne elementy z metalu.  

Dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że rury wykonane ze stali to nadal doskonały sposób na zapewnienie trwałego i wydajnego ogrzewania - zarówno we wnętrzach domu, mieszkania, jak i innego rodzaju pomieszczeniach? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej artykułu.

Sprawdź, dlaczego stal jest surowcem, który warto wziąć pod uwagę, podczas projektowania oraz realizacji systemu ogrzewania w Twojej inwestycji. 

Collage C-Press Rohre und Fittings
Montage C-Press Stahlrohre

Rury stalowe do ogrzewania. Jakie są ich główne atuty?

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu elementy są wykonane ze stali, która jak wiadomo – cechuje się świetnymi parametrami użytkowymi. Jednak zalet płynących z wyboru tego typu surowca jako głównego budulca instalacji ogrzewania w domu, mieszkaniu lub firmie, jest zdecydowanie więcej. Zaliczamy do nich między innymi te mówiące o takich czynnikach, jak: 

Elementy instalacji ogrzewania wykonanej ze stali to przede wszystkim ponadprzeciętna solidność. W naszej firmie do ich produkcji wykorzystujemy specjalistyczną stal węglową typu 1.0034, której wysokie parametry użytkowe potwierdza zgodność z normą PN-EN 10305-3.

Dzięki temu finalny produkt, który uzyskujemy, jest odporny na uszkodzenia, odkształcenia, a zwłaszcza - oferuje bardzo długą żywotność, która może sięgać nawet kilkudziesięciu lat.

Dodatkową barierę zabezpieczającą zapewnia warstwa ocynku, która pokrywa każdy element (z zewnątrz). Dzięki temu zarówno rury, jak i złączki są doskonale chronione przed korozją. 

Zdecydowana większość komponentów jest dostępna w wielu wariantach do wyboru. Oferta Pipelife przewiduje między innymi rury o średnicach od 15 mm do nawet 108 mm. Ponadto nasze produkty są dostarczane w 6-metrowych sztangach, które z powodzeniem można docinać na konkretne długości.

A jeśli już o docinaniu mowa... 

Stalowe rury wykorzystywane przy budowie instalacji grzewczych są również niezwykle proste w obsłudze. Łączenie poszczególnych elementów odbywa się przy użyciu specjalnych złączek, które ułatwiają prowadzenie prac instalatorskich, a dodatkowo posiadają zabezpieczenie przed przeciekaniem. Rury oraz złączki scala się ze sobą poprzez zaprasowanie - używając do tego szczęk (profil M).

Technologia, w której produkujemy nasze rury, ma jeszcze jeden istotny atut, którym jest elastyczność. Rury z powodzeniem można giąć, a tym samym dopasowywać do konkretnych kształtów. Proces ten można wykonywać na zimno i przy użyciu klasycznych narzędzi. 

Co zamiast stali? Jakie surowce sprawdzą się podczas projektowania instalacji grzewczej?

Jeżeli z różnych względów i pomimo wielu wspomnianych wyżej zalet, nie chcesz, aby instalacja w Twojej inwestycji była stworzona ze stali – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Pamiętaj, że doskonałą alternatywę dla tego surowca stanowi tworzywo sztuczne. Poza sprawdzonym systemem C-Press, oferta marki Pipelife to również szeroki wachlarz rozwiązań produkowanych właśnie na bazie plastiku. 

ogolny-C-Press

 

Już teraz gorąco zachęcamy Cię do sprawdzenia instalacji stalowych systemu C-Press, a także zapoznania się z całą ofertą naszej firmy. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia - przejdź do kontaktu, aby porozmawiać z naszymi ekspertami. 

Baner-C-Press

Systemy C-Press

System Pipelife C-Press to profesjonalny system stalowych rur i kształtek, łatwy w montażu, z niezawodnymi i nierozłącznymi połączeniami zaprasowywanymi do stosowania w zamkniętych systemach ogrzewania i/lub chłodzenia w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Zobacz nasze inne rozwiązania

water-pipe

Woda technologiczna

W przemyśle woda stanowi najczęściej podstawowy surowiec. Wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie się bez niej obyć. Nie mówimy tutaj natomiasto o zwykłej wodzie wodociągowej, którą każy z nas ma w domu. Mowa tutaj o wodzie technologicznej, która często nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może zawierać w sobie też subskatncje niebezpieczne dlatego tak ważne jest, aby znaleźć odpowiedni produkt, który pozwoli na bezpieczny transport tej wody.

architecture

Ścieki przemysłowe

Ścieki przemysłowe zaliczane są do nieczystości, które wymagają szczególnego podejścia do gromadzenia, oczyszczania i dalszej dystrybucji. Choć w opinii wielu ekspertów – polskie prawo w tym zakresie nie jest do końca jasne i klarowne – przyjmuje się, że głównymi dostawcami tego typu ścieków są szeroko pojęte firmy.

Pipelife General

Rurociągi podwodne

Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń w zakresie rozwiązań dla sektora morskiego mamy wyjątkową możliwość projektowania, produkcji, dostarczania i nadzorowania instalacji rur PE o małych i dużych średnicach niemal na całym świecie. W zależności od wymaganej średnicy, nasze systemy rurowe mogą być bez problemu wytłaczane w odcinkach o długości do 2,5 km. Czytaj dalej, aby poznać ich korzyści.

Punkty Sprzedaży