indoor-climate--top

Komfortowa temperatura pomieszczeń

ZAPEWNIENIE OPTYMALNEGO KOMFORTU W POMIESZCZENIACH PRZEZ CAŁY ROK

W wielu krajach, w których występują gwałtowne różnice temperatury, zarówno w ciepłych, jak i w zimnych pomieszczeniach, możesz mieć pewność, że przynajmniej masz pełną kontrolę nad warunkami klimatycznymi w pomieszczeniach.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań, możesz mieć pewność, że w Twoim domu lub budynku panują odpowiednie warunki klimatyczne, gwarantując jednocześnie czyste i ciepłe powietrze. W ten sposób tworzysz bezpieczniejsze, zdrowsze i bardziej komfortowe warunki do życia i pracy w domu oraz optymalny klimat wewnętrzny przez cały rok. 

Ogrzewanie podłogowe = zero zimnych powierzchni

Jeśli używasz konwencjonalnych metod ogrzewania, takich jak grzejniki, nagrzewnice elektryczne, wentylatory, prawdopodobnie doświadczysz pewnych wad: nierównomiernie ogrzewanych pomieszczeń, zimnych miejsc na podłodze i suchego powietrza. Wynika to z faktu, że zazwyczaj odpowiednia temperatura znajduje się w pobliżu systemów grzewczych. Instalacje ogrzewania powierzchniowego działają natomiast znacznie efektywniej, wytwarzając ciepło pomiędzy poszczególnymi osobami i powierzchniami, co oznacza, że całe pomieszczenie jest równomiernie ogrzewane bez wysuszania powietrza.

ciepłe stopy w zimie i chłodna głowa w lecie

Na rynku dostępnych jest wiele systemów grzewczych, jednak nie wszystkie z nich są tak samo użyteczne. Często nie są one w stanie odpowiednio ogrzać  pomieszczeń wewnętrznych i są kosztowne w eksploatacji.

Dlatego coraz więcej właścicieli domów, inwestorów i projektantów budynków decyduje się na stosowanie ogrzewania podłogowego, które jest łatwe w montażu i nie wymaga konserwacji. Systemy wodne są w stanie ogrzewać obieg ciepłej wody, co oznacza, że można stworzyć idealny klimat wewnętrzny z jednego systemu. 

Children Sitting On Window Seat Eating Ice Cream Sundaes

Zalety ogrzewania podłogowego

Product

Najkorzystniejszy dla człowieka pionowy rozkład temperatur w pomieszczeniu, zapewniający komfort cieplny (eliminacja efektu zimnych stóp, przyjemne uczucie ciepłej powierzchni). W porównaniu z konwencjonalnymi metodami ogrzewania oraz systemami z wymuszonym obiegiem powietrza, systemy wodne są ciche i przyjazne dla środowiska, zapewniając niezwykle energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie dla domu lub obiektu. 

Dzięki szerokiej gamie systemów regulacji i sterowania Pipelife, takich jak elektroniczne termostaty z wyświetlaczem LCD, za naciśnięciem jednego przycisku można mieć pełną kontrolę nad temperaturą przestrzeni wewnętrznej. W ten sposób można ustawić żądaną temperaturę w celu zapewnienia optymalnych warunków dla każdej pory dnia i nocy, bez konieczności ponownej zmiany ustawień.

Dzięki systemowi promienników hydraulicznych możesz korzystać z wydajnego systemu pod względem zużycia energii i kosztów, ogrzewając i chłodząc swoje obiekty przy użyciu łagodnej temperatury promieniowania dla zapewnienia długotrwałego komfortu. W ten sposób możesz stworzyć swój idealny i stały klimat w pomieszczeniach przez wszystkie pory roku, bez przeciągów i przeszkód.

Dzięki niskotemperaturowemu systemowi pracy, ogrzewanie podłogowe jest idealnym wyborem, jeśli poszukuje się bardziej zrównoważonej i efektywnej konfiguracji. System ten jest kompatybilny z różnymi źródłami ciepła, w tym z geotermalnymi pompami ciepła i systemami kolektorów słonecznych.

Dzięki systemowi wbudowanemu w podłogę, wszystko jest niewidoczne, więc w aranżacji pomieszczeń nie przeszkadzają takie przedmioty jak grzejniki. Oznacza to, że masz pełną swobodę projektowania i możesz dowolnie wykorzystywać swoją przestrzeń. 

W JAKIM STOPNIU RURY Z TWORZYW SZTUCZNYCH SĄ ZRÓWNOWAŻONE?

Plastik sam w sobie ma w dzisiejszych czasach złą reputację. Jednak stosowanie tworzyw sztucznych w instalacjach wodno-kanalizacyjnych w budynkach i wokół nich może być bardzo korzystne nie tylko dla użytkownika, ale także dla środowiska, zwłaszcza w porównaniu z innymi materiałami.

NIŻSZY ŚLAD WĘGLOWY W CAŁYM CYKLU ŻYCIA PRODUKTU

W porównaniu z rurami metalowymi, rury z tworzyw sztucznych są preferowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zużycie energii i ślad węglowy wyrobu, od momentu produkcji do instalacji w budynku a nawet jeszcze dłużej. Myśląc o wpływie na środowisko, należy wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko emisję CO2 powstałą z produkcji. Należy uwzględnić wszystkie fazy cyklu życia produktu.

100-letni okres użytkowania

Systemy rurowe z tworzyw sztucznych stanowią zrównoważony i przyjazny dla środowiska wybór, szczególnie biorąc pod uwagę ich wyjątkowo długą żywotność. Dzięki doskonałej odporności na korozję i zużycie, znakomitym możliwościom łączenia i wysokiej szczelności, wiele rur z tworzyw sztucznych ma szacowany okres użytkowania wynoszący co najmniej 100 lat.

W 100% NADAJĄCY SIĘ DO PONOWNEGO WYKORZYSTANIA

Nasze rury z tworzyw sztucznych są w 100% zdatne do ponownego wykorzystania, a niektóre z nich mogą być nawet kilkukrotnie ponownie wprowadzone do procesu produkcyjnego jako tworzywa sztuczne z gwarancją jakości. Każdego roku zwiększamy udział tworzyw sztucznych przetwarzanych na naszych liniach produkcyjnych, zapewniając jednocześnie wysoką jakość produktu, do której są przyzwyczajeni nasi klienci.


WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT SYSTEMU ogrzewania podłogowego MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONACH NASZYCH PRODUKTÓW

Hot Cold

Systemy ciepłej - zimnej wody RADOPRESS

Skontaktuj się z nami

Zespół Zarządzania Produktem

photo-pipelife-pl-KM

Karol Marzejon

Kierownik Zespołu Zarządzania Produktem

+48 606 778 828

+48 58 774 88 71

photo-pipelife-pl-MD

Mateusz Dybiec

Menedżer Produktu - Instalacje Wewnętrzne

+48 735 201 300

+48 58 774 88 72

Punkty Sprzedaży