Rozwiązania dla domów i mieszkań

Niezależnie od czego czy mamy mieszkanie, czy dom, czy zaczynamy budowę, czy wprowadzamy się do gotowego mieszkania, prędzej czy później będziemy zmuszeni zainteresować się istalacjami wodno-kanalizacyjnymi, ogrzewaniem, zagospodarowaniem wody jak również wszystkimi innymi instalacjami, których na pierwszy rzut oka nie wiedać, a bez których człowiek w XXI wieku nie jest w stanie funkcjonować. Pipelife posiada to wszystko w swojej ofercie dzięki czemu nie trzeba się martwić o to, gdzie znaleźć odpowiedniego dostawcę.


Ogrzewanie podłogowe

W naszej strefie klimatyczniej przez około pół roku użytkowane jest ogrzewanie. Coraz częściej spotkać się można z zastosowaniem ogrzewania podłogowego. Jest ono bardzo wygodne z uwagi na to, że nie zabiera nam przestrzeni a ciepło dostarczane jest do mieszkania całą jego powierzchnią. Warto jest zapoznać się z tym rozwiązaniem a szczególnie z kilkoma jego zaletami opisanymi w artykule.

Horizontal image little kids play drawing on warm floor parents resting on couch family spend free time together, leisure activity at modern comfortable home concept, banner for website header design

Ogrzewanie grzejnikowe

Ogrzewanie grzejnikowe jest wciąż najbardziej popularnym systemem ogrzewania pomieszczeń. Jest łatwe w projektowaniu i instalacji. Do dyspozycji jest wiele różnych rozwiązań rozprowadzenia przewodów a zastosować je można praktycznie w każdym mieszkaniu. Niezależnie czy jest ono nowobudowane, czy już istniejące. 

Young Couple Sitting On Floor in a living room at home and shopping online with digital tablet. Smiling woman with hat holding credit card, and man holding tablet and their cute dog on the lap.

Instalacje wodne

Dostęp do czystej wody jest podstawowym prawem każdego człowieka. A żeby tę wodę dostarczyć człowiekowi potrzeba jest odpowiednia instalacja. Nie każda rura nadaje się do transportu wody przeznaczonej do spożycia. Mysi być ona przebadana pod kątem braku reakcji w kontakcie z przepływającą wodą. Tworzywa szcztuczne cechują się właśnie taką obojętnością względem wody dzięki czemu z powodzeniem mogą być zastosowane w instalacjach wodnych. Ponadto charakteryzują się sporą ilością zalet, których nie posiadają materiały tradycyjne.

Bērni dzer ūdeni

Instalacja kanalizacyjna

Wydawać by się mogło, że zużyta woda już nas nie musi interesować. Nic bardziej mylnego. Źle zaprojektowana instalacja kanalizacyjna może nam w dość dużym stopniu uprzykrzać komfort przebywania w mieszkaniu. Również ewentualne usterki są bardzo trudne w lokalizacji i są często bardzo kosztowne. Biorąc pod uwagę maksymę, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć warto zwrócić większą uwagę na systemy kanalizacyjne i przyjrzeć się nim dogłębnie.

Geluidsarme Pipelife Master 3 Plus in ‘Mr. Jigs’ hotel Venlo

Odwodnienie terenu

W czasie kryzysu klimatycznego warto wziać pod uwagę konieczność racjonalnego gospodarowania zasobami wody. Już dzieci w przedszkolu uczy się tego, że wodę należy oszczędzać. My, w dorosłym już życiu, może przenieść te nauki na trochę wyższy poziom i zacząć wykorzystywać wodę, która na pierwszy rzut oka do wykorzystania się nie nadaje. Zbierana woda deszczowa jest cennym zasobem i nie warto jest się jej pozbywać. Co prawda w niektórych przypadkach jest to koniecznośc, ale warto jest rozwarzyć także jej magazynowanie.

Raineo System Video

Odwodnienie dachów

Jeden metr szcześcienny wody może ważyć nawet tonę. Przy płaskich dachach o dużej powierzchni jest to szczególnie istotne. Aby niedoprowadzić do znacznego zwiększenia obciążeń konstrukcji dachu, należy w miarę szybko pozbyć się tej wody. Do tego celu warto jest rozważyć zastosowanie systemów odwodnienia dachów, które działajac na zasadzie podciśnienia są w stanie w bardzo efektywny sposób rozprawdzić się z dużymi ilościami wody.

PLK-system-odwodnien-dachow

Zagospodarowanie wody

Zbyt duże ilości wody zalegające na terenie działki powodują sporo problemów. Zgodnie z obowiązującym prawem wody opadowe nie mogą przedostawać się na działkę sąsiada i muszą być zagospodarowane na miejscu. Można je albo odprowadzić do kanalizacji deszczowej, albo spróbować je zagospodarować na naszej działce. To drugie rozwiązanie, mimo że wydaje się trochę bardziej skomplikowane niesie ze sobą wiele zalet, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się bardzo użyteczne. 

Rainwater Reuse and Infiltration System for VinziRast Austria

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Kiedy w okolicy nie ma kanalizacji sanitarnej a plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje w najbliższej przyszłości zaprojektowania jej, to konieczne jest znalezienie jakiegoś alternatywnego sposobu zagospodarowania ścieków. Jeżeli nasza działka znajduje się poza terenem aglomeracji to najrozsądniejszym rozwiązaniem może być zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to proste urządzenie, które poprawnie eksploatowane może nam służyć przez wiele lat.

Bio-Bertta harmaavesipuhdistamo maisema

Punkty Sprzedaży