Rozwiązania dla budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe charakteryzuje się w większości przypadków zdecydowanie większymi wymiarami w poziomie aniżeli w pionie. Oznacza to, że mamy do czynienia z instalacjami o dużej powierzchni. Ponadto warto jest tutaj zainteresować się takim dostawcą, który posiada w swojej ofercie komplet systemów, które są ze sobą kompatybilne. Istotne jest aby mieć pewność, że zastosowanie jednego systemu nie wpłynie nikorzystnie na pracę innego.

Topnienie śniegu i lodu

W naszej strefie kliematycznej prawdziwe, długotrwałe zimy spotyka się już coraz rzadziej. Obecnie częściej mamy do czynienia z krótką, ale intensywną zimą, lub okresami dodatnich temperatur w dzień i ujemnych nocą. To właśnie paradoksalnie ta sytuacja jest dużo gorsza od śnieżnej zimy. Wynika to głównie z tego, że nie widząc śniegu często nie zdajemy sobie sprawy, że grunt może być oblodzony. To natomiast wiąże się z przykrymi sytuacjami, kiedy wychodząc z domu możemy poślizgnąć się na śliskim chodniku czy podjeździe. 

Aby temu zapobiec firma Pipelife przygotowała rozwiązanie, dzięki któremu nasze najbliższe otoczenie zawsze pozostanie wolne od zalegającego śniegu i lodu

Image picture

Ogrzewanie gruntowe boisk sportowych

Utrzymanie boisk sportowych w okresach zimowych może nastręczyć wiele problemów. Najpierw zalegający śnieg, później topniejący śnieg, następnie zamarzająca woda. Jednodniowy opad śniegu może wyłączyć boisko z użytkowania przez wiele dni. Wiąże się to często z kosztami wynikającymi z konieczności odwoływania imprez i braku wpływów ze sprzedaży biletów. 

Aby tego uniknąć firma Pipelife proponuje rozwiązania polegające na ogrzewaniu murawy boiska poprzez system rurek grzewczych montowanych w gruncie.

Undersoil heating soccer field

Odwodnienie dachów

Wraz ze wzrostem powierzchni dachu powinna wzrosnąć konieczność zainteresowania się system jego odwadniania. Nie powinno się dopuścić do gromadzenia dużych ilości wody na dachu, ponieważ w skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do katastrofy budowlanej.

Szybki i efektywny system pozwalający w łatwy sposób odprowadzić wodę znajdującą się na połaci dachowej jest jak najbardziej potrzebny i opłacalny. To on jest w stanie rozwiązać nam wiele problemów. Pipelife przygotowała w tym zakresie swoje rozwiązanie  

Vákuumos esővíz elvezető rendszerünk, amely a pontos és bonyolult hidraulikai méretezéssel és a hegesztett, légtömör kötésekkel képes elvezetni a csapadékot

Ścieki przemysłowe

Ścieki przemysłowe zaliczane są do nieczystości, które wymagają szczególnego podejścia do gromadzenia, oczyszczania i dalszej dystrybucji. Choć w opinii wielu ekspertów – polskie prawo w tym zakresie nie jest do końca jasne i klarowne – przyjmuje się, że głównymi dostawcami tego typu ścieków są szeroko pojęte firmy.

W tym artykule przyjrzymy się nie tylko ich definicji, ale także wskażemy zasady i rekomendacje związane z obchodzeniem się z takim rodzajem odpadów.

architecture

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe dla przemysłu: 3 korzyści dla Twojej firmy

W jaki sposób połączyć komfort cieplny, niezawodność i energooszczędność, jednocześnie zapewniając swojej firmie idealne warunki i przestrzeń do wydajnej pracy? Jeżeli podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, zadajesz sobie to pytanie – ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje.

W jego treści opowiemy Ci o ogrzewaniu podłogowym dla przemysłu. Jak działa? Czym różni się od tradycyjnego? A przede wszystkim, na jakie korzyści może liczyć Twoje przedsiębiorstwo, jeśli zdecydujesz się na inwestycję w tego rodzaju rozwiązanie. Chcesz wiedzieć? Zatem zapraszamy do lektury!

Installed Floortherm underfloor heating

Woda technologiczna

W przemyśle woda stanowi najczęściej podstawowy surowiec. Wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie się bez niej obyć. Nie mówimy tutaj natomiasto o zwykłej wodzie wodociągowej, którą każy z nas ma w domu. Mowa tutaj o wodzie technologicznej, która często nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może zawierać w sobie też subskatncje niebezpieczne dlatego tak ważne jest, aby znaleźć odpowiedni produkt, który pozwoli na bezpieczny transport tej wody.

water-pipe

Rury stalowe do centralnego ogrzewania

Dlaczego warto zainteresować się tą technologią?

Optymalizacja kosztów, procesów produkcji, jak i samych prac montażowych. Mogłoby się wydawać, że te, jak i wiele innych czynników sprawia, że instalacje z tworzywa sztucznego cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż ich stalowe odpowiedniki. Mimo wszystko wielu inwestorów nadal decyduje się, aby w ich obiektach gościły solidne elementy z metalu.  

rury-C-Press

Zbiorniki na wodę deszczową

Nadmierne opady deszczu na przemian z okresami suchymi nie są już niczym niezwykłym, a obszary mieszkalne pozostają na nie bardzo narażone. Postawienie na kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki wodami opadowymi to dobry sposób na zapobieganie powodziom, a także długotrwałemu wysychaniu oraz związanym z tym utrudnieniom i zakłóceniom w naszym codziennym życiu.

Lubin Retention Reservoir

Punkty Sprzedaży