Zbiorniki na wodę deszczową

Zbieranie wody deszczowej rozwiązaniem problemu podtopień

Nadmierne opady deszczu na przemian z okresami suchymi nie są już niczym niezwykłym, a obszary mieszkalne pozostają na nie bardzo narażone. Postawienie na kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki wodami opadowymi to dobry sposób na zapobieganie powodziom, a także długotrwałemu wysychaniu oraz związanym z tym utrudnieniom i zakłóceniom w naszym codziennym życiu.

Zbiornik

SYSTEMY ZARZĄDZANIA WODAMI OPADOWYMI

Rozwiązania Pipelife w zakresie zarządzania wodą deszczową pomagają w budowie podziemnego systemu odwadniającego, który wyłapuje, oczyszcza i zatrzymuje nadmiar wody deszczowej. Zatrzymaną wodę można zebrać i ponownie wykorzystać do zastosowań nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi lub powoli uwolnić do otaczającej gleby, pomagając w utrzymaniu bardziej naturalnego obiegu wody i zapobiegając przeciążeniu oczyszczalni i systemów odwadniających. 

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ PRZY MNIEJSZYCH KOSZTACH

W celu dostosowania się do większych opadów deszczu, zamiast inwestować w rozbudowę lub powiększenie kanalizacji deszczowej lub zbiorczej, często bardziej opłacalne i bezpieczniejsze jest zainstalowanie podziemnego systemu magazynowania wody deszczowej, który może przechwycić wodę deszczową zanim dotrze ona do kanalizacji. W ten sposób uzyskuje się większy margines bezpieczeństwa, aby poradzić sobie z dużymi ilościami wody deszczowej i zapobiec powodzi w krótkim czasie. 

Dzięki zdalnemu systemowi monitorowania, który dostarcza dane w czasie rzeczywistym, masz dostęp do istotnych informacji, dzięki czemu możesz podjąć właściwe działania w celu ograniczenia potencjalnych szkód powodziowych w Twojej nieruchomości i na okolicznych terenach. 

Ponadto, minęły już czasy, kiedy trzeba było wysyłać kogoś, aby sprawdził system kanalizacji deszczowej. Dzięki zaawansowanym ostrzeżeniom dotyczącym konserwacji, system monitoringu informuje Cię dokładnie o tym, kiedy wymaga on kontroli. 

 

 

ZBIERANIE I PONOWNE WYKORZYSTANIE WODY DESZCZOWEJ

Niedobory wody coraz częściej trafiają na pierwsze strony gazet na całym świecie. Badania sugerują, że rozwiązanie problemu dostępności i jakości wody będzie w najbliższej przyszłości głównym wyzwaniem dla naszego społeczeństwa i środowiska. W związku ze wzrostem nietypowej pogody w obliczu zmian klimatycznych, spodziewana jest większa częstotliwość gwałtownych powodzi i susz, które potencjalnie mogą dotknąć ponad 100 milionów ludzi w samej Europie.

Wdrażając zrównoważone systemy zbierania i zarządzania wodą deszczową, moglibyśmy zaoszczędzić miliony metrów sześciennych wody pitnej rocznie, chroniąc publiczne systemy kanalizacyjne i burzowe podczas intensywnych opadów i magazynując wodę na okresy suszy.

Zbiornik szczelny

Zbiornik szczelny

Zbiorniki są przeznaczone do magazynowania ścieków bytowych. Zbiorniki te są całkowicie szczelne i odporne na ścieki, a dzięki temu przyjazne środowisku naturalnemu. Zwieńczenie z pokrywą PE o średnicy 600 mm umożliwia swobodną regulację wysokości dzięki zastosowaniu nadstawek montażowych z PE 0,2 m lub 0,4 m.


 

Duże ilości wody deszczowej? Dla Pipelife nie ma problemu.

Rury o dużych średnicach wewnętrznych do DN/ID 1000, wykonane z wysokiej jakości materiału pierwotnego PP, sprawdzają się szczególnie przy odprowadzaniu dużych ilości wody przy zarządzaniu wodą deszczową. Doskonale sprawdzają się jako kanały magazynowe, są również chętnie wykorzystywane jako przepusty lub wyloty i przelewy.

Rury o dużej średnicy są wyposażone w kielichy formowane/spawane i mają długość 6 m - to, obok niewielkiego ciężaru w porównaniu z innymi materiałami, przyczynia się do szybkiego postępu budowy. Idealny do inspekcji z użyciem kamery: Jasna wewnętrzna warstwa rur. Dzięki dużej sztywności obwodowej do SN16 mogą być stosowane nawet przy niewielkim przykryciu.

System rur wielkośrednicowych Pipelife charakteryzuje się również bogatą ofertą akcesoriów i kształtek. Można wybierać spośród różnych kolan, trójników, redukcji i adapterów. Asortyment uzupełniają adaptery do studni i przyłącza siodłowe.

Kanalizacja Pragma +ID

System kanalizacji zewnętrznej Pragma+ID

Firma Pipelife oferuje nowy typoszereg rur strukturalnych o nazwie Pragma+ID, których wymiar nominalny jest określony do średnicy wewnętrznej DN/ID. Rury Pragma+ID, podobnie jak rury Pragma są produkowane w odcinkach prostych z PP-B (polipropylen kopolimer blokowy) o sztywności obwodowej SN 8 ≥ kN/m2 z kielichami wtryskowymi połączonymi z rurami poprzez zgrzewanie rotacyjne.
Rury Pragma+ID podobnie jak rury Pragma® posiadają lekką konstrukcję strukturalną z gładką wewnętrzną ścianką oraz profilowaną - korugowaną ścianką zewnętrzną o profilu trapezowym, która zgodnie z normą PN-EN 13476-3/A1:2009 jest to tzw. typ B

 

Szukasz zaufanych komponentów, które umożliwią Ci stworzenie wydajnej i niezawodnej instalacji wody technologicznej?

W takim razie zachęcamy Cię do poznania szerokiej oferty marki Pipelife, w której czekają na Ciebie dedykowane elementy tego typu instalacji. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia - poproś o pomoc naszych doradców i już dziś skontaktuj się z nami.

Zobacz nasze inne rozwiązania

Installed Floortherm underfloor heating

OGRZEWANIE PODŁOGOWE DLA PRZEMYSŁU

W jaki sposób połączyć komfort cieplny, niezawodność i energooszczędność, jednocześnie zapewniając swojej firmie idealne warunki i przestrzeń do wydajnej pracy? Jeżeli podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, zadajesz sobie to pytanie – ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje.

architecture

Ścieki przemysłowe

Ścieki przemysłowe zaliczane są do nieczystości, które wymagają szczególnego podejścia do gromadzenia, oczyszczania i dalszej dystrybucji. Choć w opinii wielu ekspertów – polskie prawo w tym zakresie nie jest do końca jasne i klarowne – przyjmuje się, że głównymi dostawcami tego typu ścieków są szeroko pojęte firmy.

Pipelife General

Rurociągi podwodne

Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń w zakresie rozwiązań dla sektora morskiego mamy wyjątkową możliwość projektowania, produkcji, dostarczania i nadzorowania instalacji rur PE o małych i dużych średnicach niemal na całym świecie. W zależności od wymaganej średnicy, nasze systemy rurowe mogą być bez problemu wytłaczane w odcinkach o długości do 2,5 km. Czytaj dalej, aby poznać ich korzyści.

Punkty Sprzedaży