Rolnictwo

Współczesne rolnictwo nie kojarzy się już tym, co niektórzy z nas mogą pamiętać z wyjazdów do dziadków na wieś. Dzisiejsze rolnictwo jest w pełni zmechanizowane, zautomatyzowane i w pełni korzysta z dobrodziejstw techniki. Pola mogą być teraz automatycznie nawadniane przy zastosowaniu odpowiedniego orurowania i osprzętu. Z drugiej strony jeżeli tej wody jest za dużo należy ją odprowadzić poprzez system drenów.

Drenaż

Na systemy drenażu rolniczego składają się różne rozwiązania w zakresie odprowadzenia wody lub umożliwienia jej infiltracji. Tak więc rury z otuliną i bez otuliny, ze szczelinami i bez szczelin są częścią asortymentu oferowanego przez Pipelife. Dla każdego projektu dostępne są różne rozwiązania.

Lekkie, wytrzymałe, elastyczne i trwałe...
... jak również łatwe w podłączeniu - tak najlepiej można opisać nasze systemy odwadniające. Są one dostępne w różnych średnicach, z perforacją lub bez oraz w różnego rodzaju otulinach. Tym samym oferujemy Państwu szeroką gamę produktów do zastosowań rolniczych.

Pipelife drenažas

Nawadnianie zraszaczowe

Nawadnianie pól jest instotną kwestią. Same opady deszczu są niewystarczające aby w odpowiedni sposób nawodnić uprawy.

Aby zmaksymalizować plony trzeba zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu. Poza nawozami niezbędna jest też odpowiednia ilość wody - szczególnie w okresach suszy. Można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i pieniędzy korzystając z inteligentych rozwiązań polegających na automatycznym systemie nawadniania pól i upraw 

Pipelife-sprinkler-irrigation-field

Nawadnianie kropelkowe

Nie wszystkie rośliny dobrze znoszą zraszanie. Czasem istotną kwestią jest dostarczanie wody bliżej korzeni. Jesteśmy w stanie precyzyjnie dozować odpowiednią ilość wody tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. 

Rozwiązanie w postaci nawadniania kropelkowego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istotny jest ciągły monitoring wilgotności gleby oraz ochrona jej przed wysuszeniem. 

Punkty Sprzedaży