Nawadnianie zraszaczowe

Dla upraw i roślin, które najlepiej rozwijają się, gdy są podlewane z góry, zalecamy mobilne, półmobilne lub stałe systemy nawadniania zraszaczami wykonanymi z polietylenu. Nasze systemy szybkozłączy (zatrzaskowych lub zaciskowych) pozostają szczelne nawet w warunkach niskiego ciśnienia, a wytrzymałe, wysokowydajne zraszacze zapewniają równomierne i precyzyjne rozprowadzanie wody, zbliżone do naturalnego deszczu - z tą różnicą, że użytkownik ma pełną kontrolę nad jej ilością. 

Czy wiedziałeś?

Z uwagi na to, że woda jest podawana w postaci drobnych kropel, podobnie jak w czasie deszczu, nawadnianie zraszaczowe może zwiększyć średnie plony i jakość niektórych upraw w porównaniu z tradycyjnymi metodami nawadniania. Dostarczanie dokładnie takiej ilości wody i odpowiedniej częstotliwości nawadniania, jakiej potrzebują uprawy, owoce i winnice, pozwala uzyskać zdrowsze i trwalsze plony oraz uniknąć problemów z uprawami. 

Co więcej, dzięki kontrolowanej ilości wody gleba ma większe szanse na prawidłowe odwodnienie, co jest szczególnie korzystne na obszarach, gdzie drenaż jest utrudniony lub gdzie topografia terenu jest nieregularna.

Pipelife-sprinkler-irrigation-field

Wybierz swój idealny system zraszania

W celu zainstalowania najbardziej odpowiedniego systemu zraszania, który będzie odpowiadał potrzebom nawadniania, oferujemy trzy różne rozwiązania systemowe: 

Mobilne systemy zraszaczy PE: zespół pompy silnikowej, główna rura i kanały boczne mogą być przenoszone. Ten system jest powszechnie stosowany w uprawach rolnych i szkółkach. 

Półmobilne systemy zraszaczy PE: agregat pompowy i główna rura są zamontowane na stałe, natomiast boczne rury są ruchome. Ten system jest szeroko stosowany do nawadniania owoców.

Stałe systemy zraszaczy PE: pompa silnikowa, główna rura i przewody boczne są zamontowane na stałe. Ten system jest szeroko stosowany do ochrony przed mrozem/przemarzaniem w uprawie warzyw i owoców. 

Pipelife sprinkler close-up

Oszczędzaj wodę

Zwiększ plony

Jednolite i kontrolowane rozprowadzanie nawadniania skutkuje uzyskaniem maksymalnej ilości i jakości plonów.

Zmniejsz koszty eksploatacji

Zachowaj szczelność

Rury i złączki są zaprojektowane specjalnie pod kątem szczelności, nawet przy niskich wartościach ciśnienia. 

Trwałość i odporność na pęknięcia

Cały system jest odporny na duże obciążenia zewnętrzne i uderzenia, co zapewnia jego długą żywotność.

Popraw jakość plonów

Chroń glebę

Dzięki drobnym i regularnym kroplom wody, system nie powoduje erozji i jest odpowiedni dla większości rodzajów gleb. 

Wymieniaj pojedyncze elementy w łatwy sposób

Kontroluj ilości rozprowadzanej wody

Bezproblemowa instalacja

Łatwy i szybki montaż dzięki zastosowaniu konstrukcji zaciskowej lub zatrzaskowej.

Stosuj drobne kropelki podobne do deszczu

Pokonaj nierówności terenu

Niezależnie od ukształtowania terenu można zapewnić, że woda i składniki odżywcze będą równomiernie rozprowadzane po całym polu.

Punkty Sprzedaży