Nowości

Zobacz najnowsze wpisy z nowościami i realizacjami firmy Pipelife Polska

Pipelife's extended PPSU fittings portfolio

ZALETY ZŁĄCZEK PPSU DO SYSTEMÓW ZAOPATRZENIA W WODĘ

Zmieniona dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie wody pitnej ustanawia wyższe standardy dla materiałów mających kontakt z wodą pitną. Powszechnie stosowany był mosiądz, dostępne są jednak opłacalne i bezołowiowe alternatywy.

Dni Bezpieczeństwa w Pipelife Polska

W dniach 25 czerwca w Strzałkowie oraz 02 lipca w Kartoszynie, w zakładach Pipelife Polska odbyły się Dni Bezpieczeństwa, obejmujące tematykę pierwszej pomocy, środków ochrony indywidualnej, ochrony przeciwpożarowej.

Relacja z Targów w Przasnyszu

14 czerwca 2024r. o godz. 9:00 firma Agromasz w Przasnyszu zorganizowała targi pod nazwą „Dzień otwarty Agromasz 2024”. Targi przyciągnęły licznych odwiedzających, zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami firmy Pipelife. 

Relacja z Targów Instalacyjnych w Firmie Yasam Grajewo

W dniu 14 czerwca 2024r., firma Yasam Grajewo po raz kolejny zorganizowała w swojej siedzibie targi instalacyjne. Wydarzenie zgromadziło liczne firmy z branży instalacyjnej oraz pokrewnych sektorów. 

Konferencja „Błękitna i Zielona Infrastruktura w Architekturze”

13 czerwca 2024r. odbyła się konferencja z cyklu „Idee i Technologie” organizowana przez Grupę Sztuka Architektury. Tematem spotkania była „Zielona i Błękitna Infrastruktura w Architekturze”. 

Podziękowania za wsparcie "Let's Sing!"

Z przyjemnością informujemy o otrzymaniu podziękowań za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w organizację Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej "Let's Sing!" w Przedszkolu nr 14 w Koszalinie.

Śniadanie z Pipelife w firmie Grzybiński Łomża

Dnia 24 maja 2024 roku w hurtowni Grzybiński Łomża odbyło się wydarzenie pod nazwą "Śniadanie z Pipelife". Spotkanie, które trwało od godziny 7:30 do około 13:00, przyciągnęło liczne grono specjalistów z branży hydraulicznej i instalatorskiej.

System Master3Plus dla hotelu w Szaflarach

Inwestor Firma Kaltrans z Szaflar, dla swojej inwestycji zakupił ponad 600 szt. rur Master3Plus i ponad 500 kształtek. Sprzedaż realizowana była przez firmę Podhale z Nowego Targu we współpracy ze Składem Fabrycznym z Nowego Sącza.

Podziękowania za wsparcie od OSP Leśniewo dla Pipelife Polska S.A.

Jest nam niezmiernie miło z faktu, iż otrzymaliśmy podziękowania od Zarządu OSP Leśniewo za okazane wsparcie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć lokalnych bohaterów, którzy każdego dnia gotowi są nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Zostaliśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Zostaliśmy członkiem PLGBC - Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Jest to nasz kolejny, duży krok w kierunku zrównoważonego budownictwa. 

Koniec z grzejnikami! Wprowadzenie do prefabrykowanych systemów ogrzewania ściennego

W tym artykule przedstawiamy prefabrykowane rozwiązania ogrzewania ściennego i ich zalety w przypadku szybkich, opłacalnych projektów budowlanych, a także renowacji i modernizacji budynków na mniejszą skalę.

PIPELIFE PROJEKTUJE ZAUTOMATYZOWANE ROZWIĄZANIE DLA ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO STEICO

Odkryj nasze najnowocześniejsze inteligentne rozwiązanie w zakresie wody deszczowej dla nowego zakładu produkcyjnego STEICO.

IMG_9912

Odwodnienie dachu w Kościerskiej Hucie

Podciśnieniowa kanalizacja deszczowa jest stosunkowo nowym systemem w naszej ofercie. Różni się ona od systemów grawitacyjnych głównie pod względem sposobu działania i projektowania. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że aby systemy podciśnieniowe działały poprawnie i sprawnie, musi zajść pewien szereg zdarzeń.

DOŻYNKI GMINNE W WIERZCHUCINIE 27.08.2023 r.

W dniu 27 sierpnia 2023 roku odbyły się Dożynki Gminne w Wierzchucinie, zorganizowane przez Wójta Gminy Krokowa, Krokowskie Centrum Kultury oraz Sołectwo Wierzchucino. Święto Plonów, obchodzone od wieków w Polsce, ma głębokie korzenie w tradycji rolniczej. 

Dni Otwarte firmy KRAM w Olecku

Niedawne Dni Otwarte firmy KRAM w Olecku były doskonałym miejscem do spotkania licznych inwestorów i wykonawców z regionu

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla instalatorów i wykonawców z Ostrołęki i Łomży.

Wydarzenie szkoleniowo-integracyjne dla instalatorów i wykonawców z okolic Ostrołęki i Łomży odbyło się 14 lipca w Ostrołęce. 

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe. Wykonawca inwestycji DMD Instalacje Stare Babice

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone budynki, inwestorzy z branży instalacyjnej poszukają niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują wysoką jakości i komfort użytkowania.

Targi Instalacyjne YASAM GRAJEWO 2023

W miniony piątek w firmie Yasam w Grajewie odbyły się targi, skierowane do działających w regionie przedstawicieli firm instalacyjnych. 

CERTYFIKAT VINYLPLUS 2023

Pipelife Polska jest oficjalnym partnerem VinylPlus, europejskiego stowarzyszenia przemysłu PVC na rzecz zrównoważonego rozwoju.

WEBINARIUM PRIK I IGWP 27.06.2023

Zapraszamy na szóste bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez Stowarzyszenie PRiK oraz Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz. 6

Szkolenie Techniczno-Projektowe na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska w Łodzi

17 Maja w Łódzkiej Politechnice na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska odbyło się szkolenie Techniczno-Projektowe przeprowadzone przez firmę Pipelife pod tytułem Systemy Infrastrukturalne - trwałości, jakości i funkcjonalności materiałów. 

Pierwsza inwestycja z wykorzystaniem rozdzielaczy ze stali nierdzewnej

Wraz ze wzrostem cen energii, wydajne rozwiązania grzewcze są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek wcześniej. Dobrze przemyślane systemy, jeśli zostaną rozważone już na etapie budowy, mogą obniżyć koszty energii w przyszłości. 

Szkolenie

Szkolenie „Trwałość materiałów wodno-kanalizacyjnych’’ w PZiTS

W dniu 09.03.2023 r w siedzibie PZiTS w Łodzi odbyło się szkolenie „Trwałość materiałów wodno-kanalizacyjnych’’ zorganizowane przez PIPELIFE POLSKA. 

webinarium-05

WEBINARIUM PRIK I IGWP 01.12.2022

Zapraszamy na piąte bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez Stowarzyszenie PRiK oraz Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz. 5

Northvolt

Budowa fabryki bateryjnych magazynów energii

W Gdańsku pod koniec zeszłego roku ruszyła budowa nowoczesnej, największej w Europie fabryki firmy Northvolt, w której powstawać będą bateryjne magazyny energii.

Hydroponika

Hydroponika bezglebowa

W ramach projektu Radium Learning Through Research Programs, który jest realizowany na  Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na Politechnice Gdańskiej, skonstruowano układ do hydroponicznej uprawy sałaty.

Konferencja WMHE 2022

Konferencja WMHE 2022

Od wielu lat współpracujemy z Politechniką Gdańską w różnych przedsięwzięciach związanych z branżą wodno-kanalizacyjną. W związku z tym byliśmy obecni w dniach 14-18 września w Sopocie

Stormbox II categorie-1

Zagospodarowanie wody deszczowej w obiektach przemysłowych

Zagospodarowanie wody deszczowej obejmuje dwa podstawowe systemy. Pierwszy, po zebraniu wody, umożliwia jej powolne rozsączanie w gruncie, zaś drugi pozwala na jej późniejsze wykorzystanie do różnych celów.

Stormbox E retention crates being installed | Pipelife

Wzrost zainteresowania recyklingiem w rozwiązaniach zagospodarowania wód deszczowych

Niedawno wprowadziliśmy na rynek nową generację skrzynek do retencji wód opadowych Stormbox E, pochodzących w 100% z recyklingu, która już cieszy się zainteresowaniem klientów.

webinarium info

Webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne" 12.05.2022

Miło nam poinformować o fakcie uczestnictwa naszych pracowników w webinarium

Webinarium-PRiK-i-IGWP

WEBINARIUM PRIK I IGWP 5.04.2022

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz.3

webinarium-02

Webinarium: Środa, 24 Listopada 2021

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz.2

Inwestycja Lubin

Budowa sieci kanalizacji deszczowej w Lubinie

Inwestycja polega na wykonaniu sieci kanalizacji deszczowej realizowanej za nowo powstającym osiedlu.

PRIK webinarium

Webinarium: Środa, 30 Czerwca 2021

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych

News-foto-wody-deszczowe

Nowy adres w sieci wodydeszczowe.pl

W internecie pojawiły się dwa nowe adresy www:
wodyopadowe.pl oraz wodydeszczowe.pl.

Pipelife_Wielkanoc_2021.

Święta Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych
chcielibyśmy naszym Klientom i Partnerom
złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości.
...

Automatyzacja-produkcji

Automatyzacja produkcji

Na początku tego roku fabryka w Kartoszynie uruchomiła długo oczekiwany system automatyzacji procesu konfekcjonowania kształtek wtryskowych.

logo-claim-kolor

Czas na Zmiany

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wiemy, jak ważny jest rozwój. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dopasować się do najnowszych trendów i jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. 

kartka_swiateczna_2020

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zespół Pipelife Polska życzy Klientom, Partnerom oraz Ich Rodzinom spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny oraz szczęścia i sukcesów w nadchodzącym 2021 roku.

2020-12-10-TEPPFA

Media PRiK - Profil filmowy na kanale Youtube

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do zapoznania się z filmami udostępnionymi przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych. Filmy te przedstawiają zalety tworzyw sztucznych pod względem ich trwałości, czasu montażu, bezpieczeństwa stosowania.

 

webinarium-Pipelife

"OGRÓD TO TEŻ DOM" - WEBINARIUM

Krótkie podsumowanie naszego pierwszego webinarium, w którym to przestawialiśmy jak można wykorzystać system Raineo projektując ogród.

eOrder01

Internetowa Platforma Zamówieniowa eOrder

Pragnąc zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, stworzyliśmy specjalnie dla Państwa Internetową Platformę Zamówieniową „eOrder".

Yasam_004

Walentynkowy Pipelife w firmie Yasam

Kolejne spotkanie przy śniadaniu odbyło się w firmie Yasam. Zgodnie z datą 14 lutego, odbyło się ono w przyjemnej walentynkowej atmosferze. Na stole, poza materiałami szkoleniowymi, zagościły również słodycze, przekąski oraz podstawa każdego spotkania, kawa.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Kartka_swiateczna_2019

Najserdeczniejsze życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności wszystkim naszym Klientom i Partnerom oraz ich rodzinom. Życzymy Państwu żeby najbliższe dni spędzili Państwo w gronie kochających osób, aby okres świąteczny był dla Państwa czasem spokoju, odpoczynku i radości.

 

Seminaria_2019

Seminaria Regionalne 2019 - Kraków i Rzeszów - Pipelife Polska

Podsumowując spotkania w kilku słowach.
Zainteresowanie przedstawianymi przez firmę tematami było ogromne. W każdym miejscu frekwencja była bardzo duża, co w znaczący sposób przełożyło się na liczbę gości, którzy odwiedzali stanowisko.

Dni-Gminy-Krokowa-2019-pipelife

Dni Gminy Krokowa 2019 - Fotorelacja

Dni Gminy Krokowa odbyły się w tym roku w dniach 26-28 lipca. Przebiegały pod hasłem sportu, muzyki i kultury. 

Raineo Stormwater Management Solutions Stormbox II attenuation Zielona Gora

Jedno słowo opisujące rozwiązanie problemu zagospodarowania wód deszczowych: STORMBOX

Nasze miasta drastycznie się rozrastają zarówno pod względem wielkości jak i liczby mieszkańców. Zmienia się również klimat, co skutkuje pogorszeniem się jakości i ilości dostępnej wody. Jesteśmy zmuszeni znaleźć rozwiązania, które zagwarantują bezpieczeństwo i zapewnią dobrobyt nie tylko nam, lecz także przyszłym pokoleniom.

Dni-Gminy-Gniewino-2019-pipelife

Dni Gminy Gniewino 2019

W zeszłym roku Firma Pipelife rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami pobliskich miejscowości pod hasłem "Poznaj Pipelife". 

Duże zainteresowanie tą forma promocji skłoniło firmę do uczestnictwa w niej także i w tym roku.

Bieg-Stolemow1

Fotorelacja z Biegu Stolemów – Gniewino

Zapraszamy na krótką fotorelację z imprezy Bieg Stolemów, która odbyła się w Gniewinie w dniach 31.05 i 01.06 2019. Sponsorem nagród była Firma Pipelife.

innowacje_politechnika

Innowacje w Inżynierii Środowiska

W dniach 24-25 czerwca na Politechnice Gdańskiej odbyła się konferencja poświęcona innowacjom w inżynierii środowiska jak również jubileusz Pani Profesor Hanny Obarskiej-Pempkowiak. Pipelife Polska była srebrnym sponsorem tej konferencji.

studzienka-Pipelife

Oficjalny profil firmy Pipelife Polska na Instagramie

Zapraszamy od odwiedzin firmowego Instagrama.

seminarium_poznan_3

Seminaria Regionalne 2019 – Poznań

W dniu 20 marca odbyło się seminarium skierowane do branży wodociągowo-kanalizacyjnej: projektantów, inwestorów i wykonawców. Firma przedstawiła systemowe rozwiązania do budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.

dav

Śniadanie z Pipelife

Zapraszamy na krótkie info o „dniu otwartym", który zorganizowaliśmy w hurtowni YASAM.

Seminarium_wod_deszczowych_pipelife1

Seminaria Regionalne 2019 - Białystok

Białystok było kolejnym miastem, w którym odbyło się Seminarium Regionalne.  Przedstawiona prezentacja po raz  kolejny wzbudziła zainteresowanie wśród zgromadzonych uczestników.

Seminaria-Regionalne-pipelife1

Seminaria Regionalne 2019 - Kraków

Firma Pipelife po raz kolejny wzięła udział w Seminariach Regionalnych 2019 odbywających się w Krakowie.

Tematyką tegorocznego spotkania była „Minimalizacja kosztów przy zagospodarowaniu wód deszczowych z terenu dróg".

logo-prik

PRiK – od 15 lat na rzecz jakości w polskiej branży wod-kan.

W 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych (PRiK) obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży wodnokanalizacyjnej. 

Punkty Sprzedaży