Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe. Wykonawca inwestycji DMD Instalacje Stare Babice

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone budynki, inwestorzy z branży instalacyjnej poszukają niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują wysoką jakości i komfort użytkowania.

Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie i chłodzenie powierzchniowe firmy Pipelife, które niedawno zostało zainstalowane w budynku szkoły w Nowych Babicach oraz w domu jednorodzinnym w Izabelinie. Na jednej z tych inwestycji wykorzystano instalację PPS-10 przeznaczoną do ogrzewania ściennego, a w drugim przypadku ten sam system zastosowano jako chłodzenie sufitowe.

Niestandardowe rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, gdzie powierzchnią grzewczą przestaje być wyłącznie podłoga, a do chłodzenia nie trzeba wykorzystywać tylko klimatyzatorów. Można ukryć te instalacje w ścianie lub suficie, dzięki czemu są niewidoczne i znacznie ułatwią aranżację pomieszczenia. Nie trzeba zastanawiać się gdzie umieścić grzejniki ani jak ukryć klimatyzatory, aby nie wpływały na ogólny wizerunek pokoju.

Zazwyczaj na etapie budowy nie myślimy o tych kwestiach i dopiero po wprowadzeniu się do mieszkania zdajemy sobie sprawę z tego, jak irytujące są te przedmioty. Aby temu zapobiec Pipelife oferuje rozwiązania ogrzewania/chłodzenia powierzchniowego czy systemy prefabrykowane, które pozwalają w większym stopniu zoptymalizować koszty i czas montażu oraz zwiększyć komfort użytkowania pomieszczeń.

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich komponentów. Począwszy od systemów mocowania, orurowania, odpowiednich rozdzielaczy i kończąc na zastosowaniu inteligentnej technologii sterowania. Dobór tych wszystkich elementów jest konieczny aby instalacja była poprawnie zbilansowana, więc warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy potrafią odpowiednio doradzić, który asortyment z bogatej oferty producenta wybrać.

Wykonawca inwestycji po konsultacji z naszym specjalistą zdecydował się na zastosowanie 2,5 km rury PERT/EVOH/PERT 10/1.3/240 Floortherm, 250 szyn montażowych oraz kształtki o średnicy 10 i 16 mm. Ten asortyment pozwolił mu na wykonanie pełnej instalacji ogrzewania ściennego i chłodzenia sufitowego na obu inwestycjach.

To innowacyjne rozwiązanie zapewni użytkownikom energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie, a inwestorom korzyści w zakresie skrócenia czasu montażu oraz zapewnienia  jakości, bezpieczeństwa użytkowania instalacji. 

Punkty Sprzedaży