Konferencja „Błękitna i Zielona Infrastruktura w Architekturze”

 

13 czerwca 2024r. odbyła się konferencja z cyklu „Idee i Technologie” organizowana przez Grupę Sztuka Architektury. Tematem spotkania była „Zielona i Błękitna Infrastruktura w Architekturze”. Gościem specjalnym wydarzenia był pełnomocnik Prezydenta Warszawy, Pan Michał Lejk. Głównym tematem spotkania był plan i pierwsze realizacje Nowego Centrum Warszawy. W trakcie konferencji można było zapoznać się również z  nowymi technologiami dotyczącymi retencji, zieleni oraz gospodarowania energią w miastach.

 

Rozwiązania dachowe i powierzchnie utwardzone

Aleksandra Szybisty z firmy Semmelrock przedstawiła jak zintegrować rozwiązania dachowe i powierzchnie utwardzone w taki sposób, żeby zmniejszyć efekt wyspy ciepła oraz zapewnić nawierzchnie betonowe, które są przyjazne dla środowiska. Dobrze zaprojektowane nawierzchnie mogą ograniczać odpływ wody deszczowej i pobudzać infiltrację, zmniejszając ryzyko powodzi i poprawiając jakość wód gruntowych.

 

Obecność Pipelife, Semmelrock, Wienerberger

Albert Rutowicz (Pipelife) wraz z Aleksandrą Szybisty (Semmelrock) wspólnie reprezentowali Grupę Wienerberger na wspomnianej konferencji, odpowiadając na szereg pytań uczestników i prezentując doskonałe oraz kompleksowe rozwiązanie problemu wody deszczowej w infrastrukturze miejskiej.

Retransmisja Online

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć osobiście, przygotowano retransmisję online, umożliwiając szeroki dostęp do wiedzy i innowacji przedstawionych podczas konferencji. Retransmisja odbędzie się 27 czerwca 2024r. o godz. 9:00. Więcej informacji wraz z całym programem konferencji: 

https://sztuka-architektury.pl/article/17677/retransmisja-konferencji-blekitna-i-zielona-infrastruktura-w-architekturze-iii-nowe-centrum-warszawy

Punkty Sprzedaży