Bezpłatne webinarium

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz. 5

Webinarium PRiK i IGWP 01.12.2022

Zapraszamy na piąte bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez Stowarzyszenie PRiK oraz Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych cz. 5

Udział w webinarium jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników

Link do rejestracji:

https://igwp.clickmeeting.com/wybrane-zagadnienia-techniczne-i-normalizacyjne-nowoczesnych-rozwiazan-sieci-wod-kan-cz-5

Termin webinarium

01 grudnia 2022 r., godz. 9.00

Czas trwania ok. 2,5 godziny

Webinar organizowany przez Stowarzyszenie PRIK przy udziale Izby ma na celu przybliżenie uczestnikom wybranych zagadnień związanych z problematyką projektowania, budowy i eksploatacji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych. Webinar kierowany jest zarówno do projektantów, wykonawców jak i  eksploatatorów sieci wod-kan. W części piątej omówione zostaną kwestie związane z:

- eksploatacją studzienek kanalizacyjnych,
- zgrzewaniem elektrooporowym rur i kształtek PE
- wyzwaniami jakie stoją przed przedsiębiorstwami wodociągowymi w najbliższym czasie. 

Program webinarium

Program webinarium został przygotowany z uwzględnieniem pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się do nas Klienci. W pierwszej prezentacji zostaną poruszone kwestie związane z eksploatacją studzienek kanalizacyjnych, które stanowią nieodzowny element sieci kanalizacji grawitacyjnej. Na rynku jest dostępnych wiele ich rozwiązań. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy tworzywowe studzienki kanalizacyjne są dobrą alternatywą dla rozwiązań betonowych. Druga prezentacja przybliży zagadnienia prawidłowego wykonywania połączeń rur i kształtek PE metodą zgrzewania elektrooporowego. Jakie są wady i zalety tych połączeń? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wykonywaniu, aby połączenia te nie były miejscem wystąpienia awarii. Trzecia prezentacja przybliży nam realia, w których muszą poruszać się zakłady wodociągowe w czasie szybko zmieniających się uwarunkowań prawnych i ekonomicznych.

Mamy nadzieję, że prezentowane zagadnienia spotkają się z Państwa zainteresowaniem i przybliżą poruszane w nich zagadnienia techniczne, wykonawcze i podstawy prawne branży wodociągowej i kanalizacyjnej.

Program webinarium

  • Otwarcie, przedstawienie Stowarzyszenia PRiK i firm stowarzyszonych
  • Doświadczenia z eksploatacji studzienek kanalizacyjnych
  • Zgrzewanie elektrooporowe jako jedna z metod łączenia rur z PE
  • Sesja Q&A

Prowadzący

Jakub Kucharski

Dyrektor ds. techniczno – handlowych IGWP  

Bogdan Majka

Ekspert Stowarzyszenia PRiK

Zbigniew Mocio

Ekspert Stowarzyszenia PRiK 

Doradztwo Techniczne i Projektowe

Punkty Sprzedaży