Systemy drenarskie z PVC

Rury drenarskie

Rury bez otuliny mogą być stosowane do odwadniania i napowietrzania terenów gruboziarnistych oraz strukturalnie stabilnych terenów (słabo rozkładalnych) oraz na terenach piaszczystych, jednak pod warunkiem wykonania wokół rury warstwy filtracyjnej.

Rury drenarskie z filtrem z włókien polipropylenowych wykonane są z PVC-U, oplecione są filtrem o grubości około 5 mm wykonanym z cienkich włókien polipropylenowych. Dzięki temu nadają się do każdego rodzaju podłoża i mogą z powodzeniem być stosowane do odwodnień podziemnych części budynków i fundamentów. Rury drenarskie z fabrycznym filtrem z geowłókniny PP jako nieliczne na rynku są odporne na promieniowanie UV.

drenaz

Żółta rura drenarska na PVC-U wyróżnia się dużą elastycznością. Rura karbowana jest dostępna w wersji z perforacją i bez perforacji i jest szczególnie zalecana do drobnych gruntów piaszczystych

Podmokłe grunty zagrażają nie tylko naszym budynkom, ale także gruntom rolnym. Powodem są ciężkie gleby i słaba przepuszczalność wody przez warstwy gleby. Wysoka zawartość wody w glebie może prowadzić m.in. do ogólnie znanego zakwaszenia i degradacji gruntu.

Nadmiar wody w gruncie może być zredukowany w optymalny sposób przez rurę drenarską bez otuliny. Oprócz drenażu, pozytywnym efektem ubocznym jest napowietrzenie struktury gleby

Rura drenarska dostępna jest w średnicach DN/OD 50, 65, 80, 100, 125, 160 i 200.

PLK_Strart_Drenaż

Obszary zastosowania

uprawy rolne

do odwadniania i napowietrzania gruntów gruboziarnistych

Stabilne strukturalnie grunty gliniaste i torfowe

Zalety

Elastyczna

odporna na uderzenia

wytrzymała

Minimalne wymagania praktyczne dla technik układania maszynowego

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, biologiczne i chemiczne

Rura drenarska karbowana, charakteryzuje się doskonałą elastycznością, przeznaczona jest do wielu rodzajów gruntów i obszarów zastosowania dzięki zastosowaniu różnych filtrów syntetycznych.

Filtr zapobiega przedostawaniu się drobnych cząstek z gleby do rury odpływowej i w ten sposób zapobiega zanieczyszczeniom i zatorom.

Otulina z PP ma uniwersalne zastosowanie w rolnictwie, może też służyć do odwadniania fundamentów i ścian, filtr z geowłókniny ma zastosowanie w gruntach piaszczystych i gliniastych: rura filtracyjna z otuliną zawsze zapewnia dobrą, trwałą filtrację hydrauliczną i mechaniczną.

Rura drenarska z otuliną z włókna PP

Rura drenarska z PVC z otuliną z włókna PP jest odporna na działanie czynników biologicznych. Bezszwowa osłona z grubego, syntetycznego włókna ciętego jest trwale połączona z rurą za pomocą plastikowych nici. Materiał o wysokiej wytrzymałości jest odporny i nadaje się do wszystkich rodzajów gleby. 

Rura filtracyjna z otuliną jest produktem wykonanym z PVC-U zgodnie z PN-C-89221 i jest owinięta bezszwowym płaszczem z włókna PP o grubości ok. 5 mm. 

Filtr wykonany z włókien syntetycznych jest w stanie odseparować cząsteczki gleby w taki sposób, że prawie wszystkie drobne zanieczyszczenia mogą spłynąć i nie zamulają filtra. Filtr ma otwarte pory i dzięki temu zapewnia długotrwały efekt odwadniania, umożliwiając maksymalną zdolność absorpcji wody, krótki czas odwadniania i optymalną filtrację.

PVC drainage pipe PP700

Obszary zastosowania

Nadaje się do każdego rodzaju gruntu

Zalety

  • bardzo dobra stała filtracja hydrauliczna i mechaniczna 
  • w szczególności również do odwadniania fundamentów i ścian 
  • maks. chłonność wody 
  • krótkie czasy odwadniania 
  • nie gnije 
  • optymalna filtracja 
  • filtr zachowuje otwarte pory (nie zamula się)

Rura drenarska z powłoką z geowłókniny

Powłoka z geowłókniny jest trwale połączona z rurą za pomocą nici z tworzywa sztucznego. 

Powlekana rura filtracyjna jest produktem specjalnym wykonanym z PVC-U zgodnie z PN-C-89221 i jest owinięta włókniną o grubości ok. 1mm (90g/m²). Materiał ten jest odporny na gnicie i nadaje się idealnie na gleby piaszczyste i gliniaste.

Otulina zatrzymuje ok. 90 % cząstek większych niż 225 mikronów.

PVC drainage pipe geotextile

Obszary zastosowania

  • Grunty piaszczyste i gliniaste

Zalety

  • Otulina zatrzymuje 90% cząstek większych niż 225 mikronów.

Studzienki drenarskie

Nowa generacja studzienek drenarskich jest efektem wieloletnich doświadczeń w rozwoju systemów drenarskich z tworzyw sztucznych. Oferta Pipelife Polska obejmuje kompletne studzienki z PP-b DN 400 o wysokości 2 m z osadnikiem o pojemności 75 dm3 oraz studzienki o wysokości 1,5 m z osadnikiem 35 dm3 lub bez osadnika. Studzienki są zakończone dnem. Wszystkie mogą być wyposażone w dwa otwory wlotowe i jeden wylotowy - typ A lub w trzy otwory wlotowe i jeden wylotowy - typ B z fabrycznie umieszczonymi wewnątrz uszczelkami.

drenaz

Zwieńczenia studzienek rewizyjnych

Mogą być wykonane z włazu żeliwnego Ø400 mm kl. A15, ze stożka betonowego z pokrywą betonową lub pokrywą żeliwną oraz teleskopu z pokrywą żeliwną lub tworzywową w klasie obciążenia A15 (1,5 t).

drenaz

Kształtki

System kształtek montażowych obejmuje pełną ofertą kątowników, trójników prostych (90°) i kątowych (45°), złączek, kolan, zaślepek, redukcji, wylotów i elementów przyłączeniowych w pełnym wymiarze średnic. Kształtki i rury łączone są ze sobą specjalnymi zatrzaskami. Tego typu połączenia są łatwe i szybkie w montażu.

drenaz
PLK_Pipelife-Systemy-drenarskie

Systemy drenarskie z PVC

Firma Pipelife oferuje Państwu systemy drenarskie z PVC znajdujące zastosowanie do odwodnienia terenów, zabezpieczenia przed napływem wody we wszystkich dziedzinach budownictwa lądowego i wodnego w różnorodnych warunkach geologicznych i hydrogeologicznych.


Zobacz nasze inne rozwiązania

Nawadnianie kropelkowe

Nie wszystkie rośliny dobrze znoszą zraszanie. Czasem istotną kwestią jest dostarczanie wody bliżej korzeni. Jesteśmy w stanie precyzyjnie dozować odpowiednią ilość wody tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. 

Rozwiązanie w postaci nawadniania kropelkowego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istotny jest ciągły monitoring wilgotności gleby oraz ochrona jej przed wysuszeniem. 

Pipelife-sprinkler-irrigation-field

Nawadnianie zraszaczowe

Nawadnianie pól jest instotną kwestią. Same opady deszczu są niewystarczające aby w odpowiedni sposób nawodnić uprawy.

Aby zmaksymalizować plony trzeba zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu. Poza nawozami niezbędna jest też odpowiednia ilość wody - szczególnie w okresach suszy. Można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i pieniędzy korzystając z inteligentych rozwiązań polegających na automatycznym systemie nawadniania pól i upraw 

PLK-system-odwodnien-dachow

Odwodnienia dachów

Jeden metr szcześcienny wody może ważyć nawet tonę. Przy płaskich dachach o dużej powierzchni jest to szczególnie istotne. Aby niedoprowadzić do znacznego zwiększenia obciążeń konstrukcji dachu, należy w miarę szybko pozbyć się tej wody. Do tego celu warto jest rozważyć zastosowanie systemów odwodnienia dachów, które działajac na zasadzie podciśnienia są w stanie w bardzo efektywny sposób rozprawdzić się z dużymi ilościami wody.

Punkty Sprzedaży