Rurociągi podwodne

Rurociągi powodne

Zapewnienie dostępu do odpowiedniego i bezpiecznego źródła wody to podstawowy warunek zdrowego i komfortowego życia. Bazując na ponad 25-letnim doświadczeniu, posiadamy unikatowe możliwości projektowania, produkcji, dostarczania i instalowania rur HDPE o dużych średnicach i długich odcinkach, z przeznaczeniem do instalacji podmorskich na całym świecie. Nasze systemy rurowe wykonane są z PE 100, polietylenu o wysokiej gęstości i produkowane zgodnie z międzynarodowymi i krajowymi normami bezpieczeństwa, aby zapewnić dostawy pitnej wody do najbardziej wymagających miejsc na świecie.

Pipelife General

Czego można spodziewać się po rurach HDPE w dużych średnicach?

  • Niewielkie lub żadne prace spawalnicze
  • Minimalizacja ryzyka awarii połączeń
  • Niższe koszty transportu
  • Znaczna oszczędność czasu i kosztów dla wykonawcy (np. nie ma potrzeby korzystania z powierzchni magazynowej)
  • Mniejsze ryzyko uszkodzenia podczas przeładunku, transportu i przechowywania

Korzyści płynące z naszego ponad 25-letniego doświadczenia

  • Wiedza na temat zastosowań morskich i metod obliczeniowych
  • Szczegółowa znajomość rynku
  • Bliska współpraca z czołowymi specjalistami z zakresu rurociągów morskich
  • Eksperci w zakresie rur tworzywowych dla poszczególnych segmentów rynku

Wsparcie inżynieryjne dla projektów realizowanych na obszarach morskich

Dzięki współpracy z najlepszymi konsultantami i inżynierami na świecie zgromadziliśmy bogatą specjalistyczną wiedzę, która pozwala nam dostarczać kompletne rozwiązania systemowe przy wykorzystaniu dostępnych zasobów.

Od doradztwa inżynierskiego i ogólnego doradztwa technicznego po projektantów, konsultantów, wykonawców. Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy najbardziej optymalne rozwiązania dla specyficznych wymagań projektowych.

 

Rury HDPE: Przykładowe inwestycje

Trzy wielkośrednicowe rury HDPE o długości 350 m przemierzają Atlantyk, by zostać zatopione na Karaibach.

Trzy 350-metrowe, jednolite rury, tzw. LLLD (long length large diameter) przemierzyły trasę z Norwegii przez Ocean Atlantycki do elektrowni Punta Catalina w Dominikanie, gdzie służą jako przewody wody chłodzącej.

Pipe-Caribean

Pipelife łączy Grecką wyspę Aegina z wodociągiem lądowym

Pipelife zrealizowała wyjątkowy na skalę światową projekt dla Grecji. Władze regionalne Attyki zainicjowały projekt bezpośredniego zaopatrzenia w wodę wyspy Aegina, aby wreszcie dostarczyć tak potrzebną dla mieszkańców i turystów wodę, której niedobór odczuwany był zwłaszcza w miesiącach letnich. Możliwość odkręcenia kranu i dostępu do wysokiej jakości wody pitnej o każdej porze dnia i roku znacznie poprawi jakość życzia mieszkańcó Aeginy.

Pipe-Aegina

Nowy rekord świata jeśli chodzi o dostawę rur HDPE do Malezji

Pipelife ustanowiła rekord świata transportująć ponad 3,3 kilometra rury ze Stathelle w Norwegii do Malezji. Dostawa długich, wielkośrednicowych rur HDPE (LLLD) na potrzeby jednego z większych projektów energetycznych przebiegała na niezrównanej długości 27 720 kilometrów.
Pipe-Delivery-to- Malaysia

 

Szukasz zaufanych komponentów, które umożliwią Ci stworzenie wydajnej i niezawodnej instalacji wody technologicznej?

W takim razie zachęcamy Cię do poznania szerokiej oferty marki Pipelife, w której czekają na Ciebie dedykowane elementy tego typu instalacji. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia - poproś o pomoc naszych doradców i już dziś skontaktuj się z nami.

Zobacz nasze inne rozwiązania

architecture

Ścieki przemysłowe

Ścieki przemysłowe zaliczane są do nieczystości, które wymagają szczególnego podejścia do gromadzenia, oczyszczania i dalszej dystrybucji. Choć w opinii wielu ekspertów – polskie prawo w tym zakresie nie jest do końca jasne i klarowne – przyjmuje się, że głównymi dostawcami tego typu ścieków są szeroko pojęte firmy.

Installed Floortherm underfloor heating

OGRZEWANIE PODŁOGOWE DLA PRZEMYSŁU

W jaki sposób połączyć komfort cieplny, niezawodność i energooszczędność, jednocześnie zapewniając swojej firmie idealne warunki i przestrzeń do wydajnej pracy? Jeżeli podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, zadajesz sobie to pytanie – ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje.

water-pipe

Woda technologiczna

W przemyśle woda stanowi najczęściej podstawowy surowiec. Wiele gałęzi przemysłu nie jest w stanie się bez niej obyć. Nie mówimy tutaj natomiasto o zwykłej wodzie wodociągowej, którą każy z nas ma w domu. Mowa tutaj o wodzie technologicznej, która często nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może zawierać w sobie też subskatncje niebezpieczne dlatego tak ważne jest, aby znaleźć odpowiedni produkt, który pozwoli na bezpieczny transport tej wody.

Punkty Sprzedaży