Topnienie śniegu i lodu

Zima bez śniegu i lodu w przestrzeni zewnętrznej

Miesiące zimowe często ograniczają dostępność i funkcjonalność obiektów zewnętrznych. Jednak przy zastosowaniu odpowiednich systemów można przejąć pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i użytecznością obiektu, zapobiegając gromadzeniu się śniegu i lodu.

Bez względu na wielkość terenu, rodzaj powierzchni czy warunki panujące na zewnątrz, system ogrzewania powierzchniowego pomoże utrzymać teren wolny od zagrożeń przez cały czas, bez konieczności używania sprzętu do odśnieżania, ciężkich maszyn czy środków odladzających (np. soli). W ten sposób można chronić powierzchnie, takie jak beton, asfalt i inne materiały brukowe, przed korozją i uszkodzeniami.

 

Obiekty, które skorzystałyby z systemu ogrzewania

  • Wjazdy do garaży z rampami i pochylniami
  • Przestrzenie publiczne, takie jak skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu
  • Ronda
  • Szkoły i przedszkola
  • Domy spokojnej starości
  • Szpitale i pomieszczenia biurowe
  • Różne rodzaje boisk sportowych 
snow-dzieci_small

Obsługa systemu zapobiegającego osadzaniu się śniegu i lodu

Przejmij pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i użytecznością swojego terenu, zapobiegając gromadzeniu się śniegu i lodu dzięki cyrkulacji ciepłej wody pod ziemią. Możesz ustawić wymaganą temperaturę roboczą za pomocą programowalnych elektronicznych termostatów Pipelife z wyświetlaczem LCD.  Systemy ogrzewania hydraulicznego są również praktycznie bezobsługowe, co oznacza, że po zainstalowaniu można o nich zapomnieć. Warstwa bariery dyfuzji tlenu EVOH w ściance rury chroni rury przed zamarzaniem i pękaniem.

Man in sweater feeling cold adjusting room temperature with electronic thermostat at home

Korzyści wynikające z zastosowania systemów zapobiegających osadzaniu się śniegu i lodu

Product

Zapewnia bezpieczne rozwiązanie pozwalające na zapobieganiu zalegania śniegu i lodu na zewnętrznych powierzchniach, po których chodzą i jeżdżą ludzie. Idealne do wjazdów do garaży z rampami i pochyłościami lub miejsc publicznych, takich jak skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu, ronda, szkoły, przedszkola, domy spokojnej starości, szpitale i pomieszczenia biurowe. 

Dobrze zaprojektowany system ogrzewania hydraulicznego jest często tańszy w eksploatacji niż wynajęcie zmotoryzowanego sprzętu do odśnieżania. Dzięki możliwości topienia śniegu i lodu przy niewielkiej ilości ciepła, nawet przy temperaturach spadających do minus 30 stopni, potrzeba niewiele energii, co pozwala utrzymać koszty operacyjne na niskim poziomie.  

Ogrzewanie hydrauliczne jest niewiarygodnie energooszczędne z możliwością obsługi dwóch lub więcej oddzielnych systemów rurociągów z jednego kotła hydraulicznego. Zużycie energii z ogrzewania hydraulicznego może być do 70% mniejsze niż w przypadku innych metod, takich jak systemy grzewcze zależne od energii elektrycznej.

Rury do ogrzewania hydraulicznego Pipelife są wykonane z certyfikowanego i specjalnie wzmocnionego tworzywa termoplastycznego, odpornego na działanie agresywnych środków chemicznych, takich jak sole i środki przeciw zamarzaniu. Wzmocnione właściwości rury dodatkowo ograniczają ryzyko, że system stanie się miękki przy wysokich temperaturach roboczych lub kruchy przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Systemy hydrauliczne są kompatybilne z różnymi źródłami ciepła, takimi jak geotermalne pompy ciepła i systemy solarne, co czyni je niezwykle oszczędnymi pod względem zużycia energii i kosztów. Można również korzystać z jednego źródła ciepła poprzez połączenie systemu ogrzewania zewnętrznego z wewnętrznym systemem grzewczym.

Brak konieczności używania pojazdów do utrzymania czystości w okresie zimowym oraz szkodliwych substancji, takich jak sól i środki zapobiegające zamarzaniu, które mogą powodować uszkodzenia, sprawia, że systemy hydrauliczne pomagają przedłużyć żywotność nawierzchni gruntowych, takich jak asfalt, kamień, beton, ubity żwir i kostka brukowa, a także sztuczna i naturalna trawa na boiskach sportowych. 

Zastanawiasz się nad zastosowaniem tego systemu na swoim terenie?

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji i możliwości wynikających z zastosowania tego rozwiązania zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Postaramy się pomóc i rozwiać każdą wątpliwość.


Zobacz nasze inne rozwiązania

Undersoil heating soccer field

OGRZEWANIE GRUNTOWE DLA UTRZYMANIA WYSOKIEJ JAKOŚCI MURAWY

Utrzymanie boisk sportowych w okresach zimowych może nastręczyć wiele problemów. Najpierw zalegający śnieg, później topniejący śnieg, następnie zamarzająca woda. Jednodniowy opad śniegu może wyłączyć boisko z użytkowania przez wiele dni. Wiąże się to często z kosztami wynikającymi z konieczności odwoływania imprez i braku wpływów ze sprzedaży biletów.

Ścieki przemysłowe

Ścieki przemysłowe: definicja i wymagania związane z ich odprowadzaniem

Ścieki przemysłowe zaliczane są do nieczystości, które wymagają szczególnego podejścia do gromadzenia, oczyszczania i dalszej dystrybucji. Choć w opinii wielu ekspertów – polskie prawo w tym zakresie nie jest do końca jasne i klarowne – przyjmuje się, że głównymi dostawcami tego typu ścieków są szeroko pojęte firmy.

PLK-system-odwodnien-dachow

Odwodnienia dachów

Jeden metr szcześcienny wody może ważyć nawet tonę. Przy płaskich dachach o dużej powierzchni jest to szczególnie istotne. Aby niedoprowadzić do znacznego zwiększenia obciążeń konstrukcji dachu, należy w miarę szybko pozbyć się tej wody. Do tego celu warto jest rozważyć zastosowanie systemów odwodnienia dachów, które działajac na zasadzie podciśnienia są w stanie w bardzo efektywny sposób rozprawdzić się z dużymi ilościami wody.

Punkty Sprzedaży