Jednym z kluczowym czynników przemawiających na rzecz instalacji przydomowej oczyszczalni jest wygoda wynikająca z jej użytkowania. Jest praktycznie bezobsługowa, co oznacza, że nie trzeba martwić się jej regularnym doglądaniem, czy też wywozem nieczystości.
Nie bez znaczenia są również koszty użytkowania. Raz przeprowadzona inwestycja potrafi funkcjonować przez wiele długich lat, co z pewnością generuje oszczędności liczone zarówno w złotówkach, jak i czasie.
Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym elementem, są kwestie ekologiczne. Ze względu na specyfikę swojej pracy – przydomowe oczyszczalnie ścieków należą do rozwiązań, które są bezpieczne, a jednocześnie przyjazne środowisku.
A skoro już o ich funkcjonowaniu mowa...
Kluczowym wymogiem jest zachowanie odpowiednich dystansów. Twoja oczyszczalnia ścieków powinna zostać zlokalizowana w minimalnych odległościach:
Jak widać - cała instalacja wymaga zagospodarowania stosunkowo dużej połaci terenu. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy się upewnić, czy aby na pewno zmieścić się na Twojej działce.
Dodatkowo musisz pamiętać o formalnościach. Jeśli wydajność Twojej oczyszczalni nie przekracza 7,5 metrów sześciennych na dobę (a takie rozwiązania sprawdzają się w większości gospodarstw domowych) - wówczas wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego starostwa powiatowego. Prace nad montażem i uruchomieniem mogą się rozpocząć najwcześniej po 30 dniach od takiego zgłoszenia.
Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, która umożliwi Ci skuteczne i efektywne zagospodarowanie ścieków. Zajrzyj na naszą stronę, a w razie jakichkolwiek pytań - przejdź do kontaktu, gdzie czekają na Ciebie doradcy i eksperci marki Pipelife. Zapraszamy!