Mennyezetfűtés és mennyezethűtés
Mennyezetfűtés és mennyezethűtés

Energooszczędne rozwiązania dla różnych typów budynków

Ogrzewanie i chłodzenie powierzchniowe

Nasza oferta rozwiązań jest dostosowana do rodzaju konstrukcji budynku, dzięki czemu zawsze można wybrać odpowiedni sposób montażu.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z podłogą, ścianą czy sufitem, nasze systemy instalacyjne zapewniają rozwiązania na każdym etapie procesu instalacji. Stosowane techniki mocowania gwarantują szybki i sprawny montaż, a systemy objęte są gwarancją.
Nasi projektanci dokonują obliczeń systemu dla optymalnej wydajności, więc gwarantujemy, że będzie on działał prawidłowo, gdy zostanie na tej podstawie wykonany.

Dzięki naszym systemom sterowania zapewniamy, że powierzchnie grzewcze i chłodzące zapewnią komfort i wydajność, jaką sobie wymarzyłeś.

Prefab underfloor heating pilot in Lutjebroek

PREFABRYKOWANE WODNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE: KORZYSTNE ROZWIĄZANIE W CAŁYM PROCESIE BUDOWLANYM

Dowiedz się więcej o naszych systemach ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego!

Falfűtés borító

Ogrzewanie i chłodzenie ścienne

Gipszkarton panel

Ogrzewanie i chłodzenie płytami gipsowo-kartonowymi

Padlófűtés borító

Ogrzewanie podłogowe

SLAB-16 render

Ogrzewanie i chłodzenie sufitowe

CDP-400 3d render

Panel grzewczo-chłodzący w suficie podwieszanym

Fűtés és hűtés szabályozás

Systemy regulacji

Ogólnie o ogrzewaniu powierzchniowym

Komfort ogrzewania płaszczyznowego nie jest nowoczesnym wynalazkiem. Początkowo stosowano je tylko na podłodze, ale wraz z rozwojem systemów grzewczych również ściany i sufity stały się odpowiednimi powierzchniami. Nasze systemy ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego oferują rozwiązania dla tych obszarów.

Energia promieniowania wywołuje przyjemne uczucie ciepła. Temperatura w pomieszczeniu jest niższa o 2-3°C od tej osiąganej przy zastosowaniu konwencjonalnych metod ogrzewania, co wystarcza do uzyskania takiego samego komfortu przy ogrzewaniu powierzchniowym. Ponieważ niższe temperatury pozwalają zaoszczędzić kilka procent na kosztach ogrzewania, ogrzewanie płaszczyznowe nie tylko poprawia komfort, ale także oszczędza pieniądze. Niskie temperatury zasilania można również osiągnąć za pomocą pomp ciepła lub kotłów kondensacyjnych (które są bardziej wydajne przy niższych temperaturach zasilania). Mniejszy pobór energii oznacza również mniejszy wpływ na środowisko, co jest również bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Należy również wspomnieć o fizjologicznych korzyściach płynących z ogrzewania powierzchniowego. W przypadku ogrzewania płaszczyznowego nie ma kurzu unoszonego przez słabe prądy powietrza generowane przez konwekcję w ogrzewaniu grzejnikowym, a powietrze nie jest tak "suche", ponieważ niższej o 2-3 stopnie temperaturze powietrza towarzyszy korzystniejsza (wyższa) wilgotność względna. Przy tym rodzaju ogrzewania grzejniki nie zajmują miejsca (choć przy projektowaniu ogrzewania płaszczyznowego należy uwzględnić usytuowanie szafek i innych elementów wyposażenia).

Eco Heating Cooling

Zapewnienie komfortu cieplnego wewnątrz budynku wydaje się prostym zadaniem dla użytkownika. W pomieszczeniu musi być w jakiś sposób zapewniona odpowiednia moc grzewcza lub chłodząca. Aby wybrać optymalny system ogrzewania/chłodzenia, nie wystarczy obliczyć straty ciepła/obciążenia cieplnego budynku, lecz konieczna jest znajomość charakterystyki budynku, warunków eksploatacji, funkcji pomieszczenia, wymagań dotyczących komfortu, rodzaju źródła ciepła oraz odpowiednich norm i przepisów. Temperatura powietrza jest brana pod uwagę przez przeciętnego użytkownika jako wskazówka przy określaniu wymagań dla instalacji grzewczej/chłodzącej, która ma być zainstalowana.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

  • przyjemne uczucie ciepła
  • ekonomiczna eksploatacja
  • przyjazny dla środowiska
  • fizjologicznie korzystne działanie

Uzależnione od kombinacji czynników

Komfort cieplny osoby przebywającej w pomieszczeniu zależy od kombinacji wielu czynników:

  • temperatura powietrza,
  • średnia temperatura promieniowania otaczających powierzchni,
  • wilgotność powietrza,
  • prędkość powietrza (przepływ powietrza),
  • izolacja termiczna noszonej odzieży
  • wytwarzanie i odprowadzanie ciepła przez daną osobę.

 

Z listy jasno wynika, że sprawdzenie tylko jednego parametru nie daje dobrego obrazu oczekiwanego poziomu komfortu.

Moc wyjściowa powierzchni termicznych składa się z dwóch części:

  • promieniste rozpraszanie ciepła
  • konwekcyjne odprowadzanie ciepła

W zależności od tego, która z dwóch składowych mocy całkowitej jest większa, systemy grzewcze można podzielić na te same dwie główne grupy.

Konwekcja to rozchodzenie się ciepła poprzez przepływ powietrza. Jest to ciepło, które jest przekazywane albo w sposób naturalny poprzez cyrkulację wynikającą z różnicy temperatur pomiędzy warstwami powietrza, albo w sposób sztuczny poprzez strumień powietrza wytworzony przez wentylator.

Urządzenia do rozprowadzania ciepła oparte na zasadzie konwekcji:

  • grzejnik,
  • klimakonwektor,
  • termowentylator,
  • systemy wentylacji i klimatyzacji.

Charakteryzują się one niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami i wyższymi temperaturami czynnika grzewczego. Ciągły przepływ powietrza może powodować dyskomfort związany z przeciągami, unoszącym się w powietrzu kurzem i ewentualnie hałasem urządzeń. Tylko pod pewnymi warunkami mogą być one łączone z nowoczesnymi źródłami ciepła (np. pompy ciepła, kondensacyjne kotły gazowe) wykorzystującymi niskotemperaturowy czynnik grzewczy.

Ciepło promieniowania jest zjawiskiem fali elektromagnetycznej i nie potrzebuje ośrodka takiego jak powietrze do rozprzestrzeniania się ciepła. Jego zaletą jest to, że ciepło jest przekazywane bezpośrednio między powierzchniami, przy czym ciepło jest generowane w punkcie, w którym fale są absorbowane, na powierzchni. Łączy się to z lepszym odczuciem cieplnym niż konwekcja, dzięki czemu wystarczy niższa temperatura powietrza, aby uzyskać takie samo odczucie cieplne, co pozwala na kilkuprocentową oszczędność energii. W zależności od temperatury powierzchni promieniującej możemy mówić o wysoko- i niskotemperaturowym ogrzewaniu promiennikowym. Pierwszy z nich jest zwykle stosowany w środowiskach przemysłowych, podczas gdy drugi jest używany głównie w instalacjach związanych z komfortem (budynki mieszkalne, biurowe, szpitalne, itp.).

Należą do nich:

  • ogrzewanie podłogowe
  • ogrzewanie sufitowe
  • ogrzewanie ścienne

Technologia budowy naszych systemów ogrzewania płaszczyznowego jest dostępna w dwóch wariantach gdzie:

  • powierzchnia wymiany ciepła wykonana jest w technologii suchej,
  • powierzchnia wymiany ciepła wykonana jest w technologii mokrej

Pierwszy rodzaj systemu polega na montażu prefabrykowanych paneli wraz z rurami, które mocowane są do konstrukcji budynku lub do profili sufitu podwieszanego lub ścian bocznych pomieszczenia za pomocą wkrętów. Podczas montażu nie są wymagane żadne mokre techniki budowlane, takie jak tynkowanie czy betonowanie.

Obszary zastosowań:

  • lekkie budynki konstrukcyjne,
  • sufity podwieszane w budynkach murowanych,
  • dachy,
  • renowacja budynków, modernizacja.

Podczas montażu instalacji w technologii mokrej rury dostarczane na budowę w zwojach powinny być mocowane do konstrukcji budynku za pomocą szyny mocującej, którą po próbie ciśnieniowej należy pokryć tynkiem lub betonem zgodnie ze specyfikacją technologiczną.

Obszary zastosowań:

  • budynki murowane,
  • płyty betonowe,
  • renowacja budynków, modernizacja.

Zobacz nasze produkty w katalogu internetowym

CDP400

SYSTEMY PREFABRYKOWANE

 

 

Punkty Sprzedaży